MENU

ГМ-квітка очищає повітря в приміщенні як тридцять звичайних рослин

1567 0

ГМ-квітка очищає повітря в приміщенні як тридцять звичайних рослин

Французький стартап Neoplants представив кімнатну рослину Neo P1, генетично модифіковану для ефективного очищення повітря від шкідливих для здоров'я летких органічних речовин.

З початку пандемії коронавірусу люди стали проводити багато часу вдома, і інтерес до якості повітря в ньому різко зріс. Великий попит мають системи фільтрації та очищення, що видаляють з повітря пил, сажу, бактерії та інші дрібні частинки. Однак майже всі вони не справляються з іншим фактором забруднення – летючими органічними речовинами (Volatile Organic Compounds, VOC), інформує UAINFO.org.

Читайте також: Вчені знайшли "чудодійну рослину", яка вважалася вимерлою 2000 років

Тим часом негативний вплив VOC на здоров'я показано багаторазово та достовірно. Їх пов'язують із підвищеним ризиком захворювань легень, серцево-судинної системи та шкіри. При цьому вони можуть накопичуватись у кімнатному повітрі у великих кількостях — у рази, а іноді й на порядки більші, ніж за вікном.

Видаляти VOC з повітря здатна нова генномодифікована рослина Neo P1, про створення якої повідомив нещодавно французький стартап Neoplants. Робота зайняла майже п'ять років, але тепер на сайті Neoplants вже приймають замовлення з постачанням ГМ-рослин у першому кварталі 2023 року. Вартість однієї квітки складає 179 доларів.

Читайте також: Як слива, але томат. У США дозволили продаж фіолетових ГМО помідорів

Neo P1 отримані з декоративної рослини епіпремнуму золотистого (Epipremnum aureum), що набула великої популярності завдяки витонченому зовнішньому вигляду, невибагливості, швидкому зростанню та відсутності пилку. У ДНК квітки внесли гени, що дозволяють їй використовувати не тільки вуглекислий газ, а й різні VOC як джерело вуглецю для проведення фотосинтезу та інших звичайних реакцій.

Один з нових метаболічних шляхів дозволяє Neo P1 поглинати формальдегід, інший – бензол, толуол і ксилол, перетворюючи їх на цукри, амінокислоти та інші нешкідливі сполуки.

За заявою авторів, нові квітки здатні видаляти з повітря в 30 разів більше летких речовин, ніж звичайні рослини. Вже за кілька діб вміст VOC у кімнаті падає у тисячі разів.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини