MENU

Вчені знайшли "чудодійну рослину", яка вважалася вимерлою 2000 років

989 0

Сильфій вважався вимерлим протягом 2000 років. Вікіпедія

Турецькі вчені заявили про те, що їм вдалося виявити сильфій – рослину, яка вважалася загубленою понад 2000 років.

Як повідомляє National Geographic, стародавні греки та римляни вважали її «ліками від усіх хвороб», інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Лікарі стародавнього світу використовували сильфій для лікування всіх хвороб: від бородавок до болів у животі. А римські кухарі використовували його як універсальну приправу. За часів правління Юлія Цезаря тисячі кілограмів рослини складали разом із золотом в імперських скарбницях Риму, а саджанці сильфію цінувалися нарівні зі сріблом.

Але через сім століть після документування того, що рослина росте на узбережжі Кіренаїки, на території сучасної Лівії, вона зникла. Римський історик і письменник Пліній Старший у першому столітті нашої ери писав, що «вдалося знайти лише одне стебло, і воно було подароване імператору Нейрону».

Протягом століть ботаніки намагалися знайти цю рослину, але завжди безрезультатно. Деякі дослідники розглядали сильфій як перший у світі приклад вимерлого виду, а також того, як людський апетит може занапастити цілий вид рослин.

Але Махмут Міскі зі Стамбульського університету вважає, що йому вдалося знайти рослину, через тисячі років, після того, як вона зникла з книг, і за 1,3 тисячі кілометрів від її природного довкілля. На думку вченого, Ferula drudeana, що росте на горі Хасан у Туреччині і є ця давно забута рослина.

Вчений уперше побачив Ferula drudeana 38 років тому, після чого отримав грант на дослідження рослин цієї родини. За словами Міскі, рослина була знайдена у двох регіонах Туреччини, в яких раніше проживали древні греки. Крім того, вчений порівняв зображення Ferula drudeana з малюнками у стародавніх текстах та на монетах.

Вчений також вивчив екстракт кореня рослину та виявив 30 вторинних метаболітів — речовин, які, хоч і не сприяють основній діяльності, допомагаючи рослині рости чи розмножуватися, проте дають якусь вибіркову перевагу. Серед сполук, багато з яких мають протиракові, протизаплідні та протизапальні властивості, є шиобунон, який діє на рецептори гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК) мозку і може сприяти виникненню п'янкого запаху рослини. Міскі вважає, що майбутні аналізи рослини виявлять існування десятків ще не ідентифікованих сполук, які становлять медичний інтерес.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини