У Богуслаєва та його спільника з "Мотор Січі" заарештували 1 млрд грн майна та активів
В Україні заарештували майно президента компанії "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва та голови департаменту зовнішньоекономічної діяльності цього підприємства. У сумі – майже на 1 млрд. грн.
І Богуслаєв, і його підлеглий раніше були затримані у рамках справи про незаконне постачання товарів військового призначення для російської штурмової авіації. Про арешт їхнього майна повідомили в СБУ та Офісі генпрокурора, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.
Під арешт, зокрема, потрапили:
- нерухомість;
- транспорті засоби;
- грошові кошти;
- 100% корпоративних прав фінустанови ПАТ "Мотор Банк", що належить Богуслаєву;
- пакети акцій кількох українських підприємств
Справа "Мотор Січі"
Почесного президента корпорації "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва в жовтні 2022 року затримали українські правоохоронці за підозрою в колабораціоністській діяльності. Після затримання Шевченківський суд відправив Богуслаєва на 60 діб до СІЗО.
Також був голова зовнішньоекономічного департаменту "Мотор Січ". Їм із Богуслаєвим повідомили про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
- ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
- ст. 111-2 (допомога державі агресору).
За даними слідства, підозрювані причетні до організації незаконного постачання з "Мотор Січі" товарів військового призначення для російської штурмової авіації. Наголошується, що керівництво компанії діяло у змові з наближеними до Кремля представниками російської корпорації "Ростех".
"Ростех" – це один із головних виробників озброєнь для російської армії. Керівництво українського підприємства налагодило канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до РФ через третини країни, упевнено слідство.
Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту російських ударних гелікоптерів типу Мі-8АМТШ-ВН "Сапсан", КА-52 "Алігатор" та Мі-28Н "Нічний мисливець" – тих самих, які масово використовувала окупаційна армія для повномасштабного вторгнення в Україну.
Для того, щоб обходити встановлені на торгівлю з РФ обмеження, зловмисники використовували підконтрольні комерційні структури у трьох країнах Близького Сходу, Європи та Східної Азії. Саме ці компанії надсилали "замовлення" українському виробнику нібито для потреб інших держав. Отримавши військову продукцію, звані "посередники" переправляли їх у Росію.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки