Колупання в носі може довести до хвороби Альцгеймера
Коли людина колупається в носі, вона не справляє враження інтелектуала. Але тепер вчені з'ясували, що зовні невинне заняття може довести до дегенерації нервової системи. Принаймні у мишей.
Відповідне дослідження опубліковане у журналі Scientific Reports, інформує UAINFO.org.
У нашій носовій порожнині знаходиться нюховий нерв, який, як випливає з назви, відповідає за сприйняття запахових сигналів. Однак цей вузький джгутик нервових клітин приховує зловісний секрет: він з'єднує повітря в носі з головним мозком безпосередньо, минаючи одну з найважливіших систем захисту організму — гематоенцефалічний бар'єр, що не дозволяє мікробам та токсинам проникнути з кровоносної до нервової системи.
Читайте також: Вчені знайшли простий спосіб захистити мозок від вікових змін
Нюховий нерв минає цей бар'єр, безпосередньо «підключаючись» до мозку. У результаті і бактерії, і віруси користуються такою «лазівкою», що не контролюється імунною системою. Вчені з Університету Гріффіта (Австралія) довели, що Chlamydophila pneumoniae, один з головних збудників пневмонії у людини, здатний по нюховому нерву дістатися з носової порожнини до головного мозку і викликати тривожні зміни в нервових клітинах.
Природно, вторгнення патогену в «святая святих» організму не минає безслідно, і нервові клітини відразу реагують відкладенням бета-амілоїдів. Передбачається, що в нормі ці білки беруть участь у протимікробному та протигрибковому захисті нервової системи, але, крім цього, їх поява в мозку — одна з відмінних рис хвороби Альцгеймера, що розвивається.
Читайте також: Любите круасани та мюслі? Вчені знайшли зв’язок між вживанням деяких продуктів та хворобою Альцгеймера
Поки що дослідження провели лише на лабораторних мишах, але результати звучать тривожно і для людей. Надалі дослідницька група планує перевірити, чи здатна небезпечна для здоров'я бактерія скористатися людським нюховим нервом для проникнення до нашого мозку.
А до чого тут колупання в носі? Річ у тому, що ненавмисне пошкодження ніжної слизової оболонки носа або висмикування волосся можуть призвести до зростання кількості патогенних бактерій, здатних через нюховий нерв дістатися до мозку.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки