MENU

Вчені знайшли простий спосіб захистити мозок від вікових змін

2024 0

Вчені знайшли простий спосіб захистити мозок від вікових змін

Вчені з Німеччини дійшли висновку, що навіть помірна фізична активність позитивно впливає на мозок. Як показало дослідження, проведене фахівцями Німецького центру нейродегенеративних захворювань (DZNE), певні сфери мозку у фізично активних людей більші, ніж у тих, хто менш активний.

Вчені у своїй роботі спиралися на дослідження популяції, проведене DZNE. Зокрема, вони проаналізували дані про фізичну активність 2550 добровольців у віці від 30 до 94 років, а також зображення їх мозку, отримані за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ), повідомляється на сайті центру, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Секрети довголіття: який раціон скорочує життя

Як виявилося, фізична активність помітно впливає майже на всі досліджені області мозку.

"Чим вища та інтенсивніша вона була, тим більші були області мозку як за обсягом, так і за товщиною кори, - зазначає провідний автор роботи, нейробіолог Фаб'єн Фокс. – Зокрема, ми спостерігали це у гіпокампі, який вважається центром управління пам'яттю".

Що цікаво – збільшення обсягу мозку особливо було помітно у фізично активних людей віком від 70 років порівняно з їхніми неактивними ровесниками.

Читайте також: Названі п'ять звичок, які старять тіло

Як додає керівник дослідницької групи доктор Ахмад Азіз, навіть невеликі поведінкові зміни можуть вплинути на мозок та потенційно протидіяти віковій втраті мозкової речовини й розвитку нейродегенеративних захворювань. Це можуть бути, наприклад, 15 хвилин ходьби на день або підйом сходами замість ліфта, зазначає фахівець.

Додатковий аналіз також показав, що є великий збіг між генами, на експресію яких впливає фізична активність, та генами, на експресію яких впливають нейродегенеративні захворювання, включаючи хвороби Альцгеймера та Паркінсона. Як вважають дослідники, це може пояснювати, чому фізична активність має нейропротекторний ефект.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини