MENU

Неандертальців занапастила не війна, а кохання

1617 0

Неандертальців занапастила не війна, а кохання

Коли ми представляємо взаємодію неандертальців з нашими предками, первісними людьми, то зазвичай думаємо про агресивні сутички та конкуренцію на полюванні. Однак тепер вчені з'ясували, що два види людей взаємодіяли протягом як мінімум 200 тисяч років — це дуже довгий термін для активних бойових дій, але достатній для поступового «розчинення» одного виду в іншому.

Відповідне дослідження опубліковане у журналі PaleoAnthropology, інформує UAINFO.org.

Сьогодні близько двох відсотків геному людей, які живуть за межами Африки, дісталися нам від неандертальців — другого виду людей, котрий блукав просторами Євразії ще 40 тисяч років тому. Однак, якщо первісні люди схрещувалися з неандертальцями, то процес обміну генами відбувався в обидві сторони — і як це вплинуло на самих неандертальців?

Читайте також: За кишечные и сосудистые заболевания современного человека ответственны неандертальцы

Пращури неандертальця і ​​сучасної людини розділилися близько 600 тисяч років тому: у той час як одні рушили на північ, у прохолодніші області Європи та Азії, попередники нинішніх Homo sapiens тривалий час ще залишалися в Африці. Масовий вихід людей сучасного типу до Європи почався лише близько 70 тисяч років тому, але в останні роки накопичується все більше доказів того, що окремі мандрівники залишали свій рідний континент і раніше.

Перші зіткнення Homo sapiens і неандертальців почалися ще 250 тисяч років тому, після чого протягом як мінімум 200 тисяч років два види людей якось уживалися на одній території. Судячи з наявності у сучасних людей ДНК неандертальців, не завжди ці контакти були абсолютно агресивними: в результаті деяких з них з'являлися гібридні діти, які зробили свій внесок у геном сучасної людини.

Читайте також: Новий поворот еволюції? На Близькому Сході виявили раніше невідомий тип стародавньої людини

Що цікаво, хоча в ядерній ДНК сучасних людей присутні гени неандертальців, вчені не змогли виявити їх у ДНК мітохондрій, яка успадковується майже виключно жіночою лінією. Іншими словами, матерів-неандертальців серед наших предків, швидше за все, не було, або діти від таких зв'язків із якихось причин не давали потомства.

Оскільки в 32 секвенованих на сьогодні геномах неандертальців не виявлено генів Homo sapiens, вчені схиляються до другого варіанту, хоча вибірка дуже мала, щоб робити впевнені висновки. У будь-якому випадку схрещування з іншим видом людей та поява неплодових гібридів могли мати руйнівний ефект на нечисленні популяції останніх неандертальців.

Вчені сподіваються, що в майбутньому будуть секвеновані нові геноми наших родичів, що вимерли, і це дозволить точно встановити природу їхніх взаємин з Homo sapiens.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини