MENU

Зима все уповільнить: як зміниться війна в Україні з настанням холодів – The Guardian

561 0

Російські військові будуть намагатися заморозити лінію фронту.

З наближенням зими постачання боєприпасів, а також підвезення зброї на передову стане повільнішим. Крім того, через відсутність листя на деревах військовим буде важче сховатися від безпілотників противника, хоча густі хмари й ускладнять повітряну розвідку. 

Як пише в своїй статті для The Guardian юрист і колишній військовий Френк Ледвідж, який служив на Балканах, в Іраку і Афганістані, український стиль ведення війни базуєть ся на швидкості та несподіваних атаках. З настанням холодів українські захисники можуть втратити значну частину набраних ними темпів контрнаступу, інформує UAINFO.org.

На його думку, російські військові під новим командуванням будуть намагатися заморозити лінію фронту та утримати захоплені території під своїм контролем. Водночас українські сили, швидше за все, не зможуть реалізовувати проривні операції, як це відбувалося в попередні місяці. Хоча, як зауважив Ледвідж, вони неодноразово дивували світ в минулому.

Колишній військовий також згадав про атаки по обʼєктах критичної інфраструктури України іранськими безпілотниками. Зокрема, цими атаками Росія намагається знищити системи електропостачання і водоканалу. 

Читайте також: WSJ: Зима змінить хід російської війни проти України

"Це називають "контрціннісним ударом", тобто знищенням важливих невійськових активів. Це безжальний підхід, але він досить узгоджений і переслідує мету скоротити волю ворога до боротьби. На жаль для Росії, хоч в теорії це повинно спрацювати, історія свідчить, що такий підхід, скоріше, підвищує рішучість опонента з простої людської причини, що у війні потрібно притягнути ворогів до відповідальності за спричинені ними нещастя. Саме це і станеться взимку. Як сказав мій друг з Києва, "наша реакція – це холодна ненависть, а не страх", – пише Ледвідж.

За словами юриста, Росія перебуває в стратегічній обороні. Про це свідчить і оголошення Володимиром Путіним так званої "анексії" Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської і Донецької областей. Автор зауважив, що це було неявним визнанням меж катастрофічної "спецоперації" РФ.

"Ось до цієї межі і не далі, – сказав він. Тож, здається, не може бути й мови про широкомасштабні нові спроби захопити території. Українці надто сильні. Немає такого сектору, де Росія мала б значну перевагу в матеріальному забезпеченні чи живій силі, не кажучи вже про традиційно бажану перевагу сил в пропорції три до одного для проведення успішної атаки", – вважає Ледвідж.

Крім того, ще одним свідченням того, що російська сторона не зрушить з місця,  є мобілізовані, але фактично не підготовлені піхотинці. Таке підсилення не здатне проводити операції об’єднаних військ, які вимагають злагоджених дій з застосуванням танків, артилерії і піхоти. При цьому, українська армія такі операції проводить. 

Зазначається, що єдине, чого можна очікувати від російських піхотинців, які були мобілізовані на війну, – це збереження зайнятих позицій. Такі прецеденти траплялися під час Першої світової війни.

Читайте також: Ця зима буде найскладнішою в нашій історії – Зеленський

Ледвідж зауважив, що російська армія веде інтенсивну підготовку, будуючи укріплені і заміновані лінії, намагаючись підготуватися до наступу України. Всі військові індикатори свідчать, що подальші наступальні дії з боку України будуть націлені на Крим, який у вересні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний назвав ключем до війни. 

За словами колишнього військового, поки що перехід Росії до оборони в поєднанні з наближенням зими означає, що всі операції уповільняться. Кремль робить ставку на паузу, щоб покращити стан своєї виснаженої армії. При цьому Москва продовжить готуватися до операцій наступного року.

"Але вона не отримає бажане. Західна артилерія і ракетні системи, які отримала України і радіус дії яких перевершує можливості російських гармат, подбають про те, щоб загарбники не знали перепочинку в своїх окопах, бліндажах і захоплених будинках", – наголосив Ледвідж.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Переклад


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини