MENU

Як розпізнати маніпулятора та не піддатися на його провокації

1263 0

Як розпізнати маніпулятора та не піддатися на його провокації

У психологічній маніпуляції одну людину використовують на користь іншої. Це важлива відмінність від здорової комунікації. Маніпулятори можуть виявити слабкості людини та користуватися цим у своїх цілях. Однак є кілька способів розпізнати маніпулятора і не піддатися його провокації.

Як повідомляє UAINFO.org, згідно з інформацією, опублікованою на сайті Psychology Today, такі люди мають чотири загальні характеристики:

  1. Вони знають, як виявити ваші слабкості.
  2. Якщо маніпулятори їх виявлять, вони використовуватимуть слабкості проти вас.
  3. Хитрими махінаціями вони переконають вас відмовитися від чогось у собі, щоб служити їхнім інтересам.
  4. Як тільки маніпулятору вдасться скористатися вами, він чи вона, швидше за все, повторюватиме свої дії багато разів.

 

Для боротьби з маніпулятором фахівці рекомендують використовувати кілька правил.

Читайте також: Психологиня пояснила, як на нас впливають новини про війну, та дала поради, що допоможуть зменшити цей вплив

Пам'ятайте про свої права. Коли ви маєте справу з людиною, яка схильна до маніпуляцій, найважливіше правило – знати свої права і розуміти, коли вони порушуються. Поки ви не шкодите іншим, ви можете постояти за себе. Наприклад, важливо пам'ятати, що у вас є право на поважне ставлення до себе, право на вираження своїх почуттів, бажань і думок, право розставляти власні пріоритети та сказати "ні", право мати думку, відмінну від інших.

Тримайтеся на відстані. Один зі способів виявити маніпулятора – подивитися, як взаємодіє людина з різними людьми у різних ситуаціях. Деякі маніпулятори схильні до крайнощів. Часто вони дуже ввічливі з однією людиною та грубі з іншою. Коли ви регулярно спостерігаєте таку поведінку, тримайтеся від такої людини на відстані та уникайте спілкування з нею, якщо в цьому немає крайньої потреби.

Читайте також: "Схудну вже після війни!" Психолог пояснила, чому під час війни важко схуднути

Уникайте почуття провини. Метою маніпулятора є пошук і використання ваших слабкостей, тому в якийсь момент ви можете почуватися неадекватними або навіть звинувачувати себе за те, що не піддаєтеся маніпуляції. У таких ситуаціях важливо пам'ятати: вами просто маніпулюють, щоб ви почувалися погано, і щоб ви з більшою ймовірністю відмовилися від своїх прав.

Використовуйте час із користю. Окрім необґрунтованих прохань, маніпулятор часто чекатиме від вас негайної відповіді. У такі моменти замість того, щоб відразу відповідати на запит, подумайте про те, щоб використовувати час на свою користь і дистанціюватися. Ви можете просто сказати "Я подумаю про це" та спокійно оцінити ситуацію.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини