MENU

З вогню та в полум'я: біорозкладний пластик посилює глобальне потепління

627 0

З вогню та в полум'я: біорозкладний пластик посилює глобальне потепління

Хоча біорозкладний пластик виглядає екологічною альтернативою звичайному, насправді його вплив на навколишнє середовище може виявитися не менш руйнівним.

Зокрема, вивчивши процес розкладання «екопластику» ґрунтовими бактеріями, вчені з'ясували: при цьому виділяється значна кількість вуглекислого газу, що може посилити процес глобального потепління. Відповідне дослідження опубліковане у журналі Applied Soil Ecology, інформує UAINFO.org.

Пластикове забруднення довкілля — одна з головних екологічних проблем сучасності. Поступившись закликам «зелених», останніми роками все більше компаній почало використовувати для упаковки своїх продуктів біорозкладні матеріали.

Читайте також: Слина гусениць може врятувати світ від пластикових пакетів. ВІДЕО

На перший погляд, такий «екопластик» набагато кращий за звичайний: він поступово руйнується після викидання, так що навіть викинута в лісі упаковка від чіпсів через кілька місяців має зникнути сама собою. Однак очищення Землі від самого пластику — лише частина проблеми забруднення, адже жителям планети доведеться мати справу з наслідками розкладання сміття.

Експерти в галузі ґрунтової екології та екологічної мікробіології Байротського університету (Німеччина) вперше систематично порівняли вплив звичайного та біорозкладного пластику на різні види ґрунтів. Також вчені проаналізували наслідки для мікробної біомаси – бактерій та грибів, які заселяють землю у нас під ногами.

Порівнювали два види пластику: поліетилен низької щільності — звичайний пластик, що не біорозкладається, який десятиліттями використовується в промисловості, та полібутиленадипаттерефталат (PBAT) — біорозкладний пластик, що використовується для упаковки харчових продуктів і виготовлення сміттєвих пакетів. Частинки пластику різних розмірів вносили у два види грунтів, супісок і суглинок, після чого протягом чотирьох тижнів вимірювали кількість вуглекислого газу, що виділяється грунтом.

Читайте також: Пластик усюди. Вчені виявили небезпечні частки в повітрі на висоті майже 3 км

Поліетилен не вплинув на інтенсивність виділення газу на відміну від «екологічного» PBAT. Суглинисті грунти виділяли менше вуглекислого газу, ніж супіщані, також точна кількість залежала від числа та розмірів частинок пластику. Але загалом рівень виділення вуглекислого газу ґрунтами з частками PBAT на 13-57 відсотків перевищив норму. Також збільшилася кількість мікроорганізмів у ґрунті, що харчуються продуктами розкладання пластику, що додатково посилило викид вуглекислого газу.

Таким чином, "екопластик" не усуває проблему пластикового забруднення, а лише ретушує її. Масовий викид сміття, що біорозкладається, може помітно підвищити концентрацію вуглекислого газу в атмосфері.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини