MENU

Портников: У камеру Гаазького трибуналу Стрєлков явно не потрапить, як і маршал Огарков

6338 0

Маршал Огарков заперечує причетність ППО СРСР до загибелі південнокорейського пасажирського Боїнга-747 над Сахаліном. СРСР. 1983 р.

Поява на радянських телевізійних екранах тодішнього начальника Генштабу Збройних Сил Радянського Союзу маршала Огаркова стала одним із найбільших вражень моєї юності. Маршала можна було бачити протягом кількох вечорів ранньої осені 1983 року, коли весь світ був у жасі від чергового злочину Москви – знищення південнокорейського "Боїнга".

Огарков стояв біля великої географічної карти з незмінною указкою і доводив, що Радянський Союз до знищення літака ніякого відношення не має, що літак був шпигунський, що це була провокація Заходу… Всі ці виправдання – я вже їх і не згадаю, я запам'ятав тільки маршала з указкою – були настільки незграбними, що було зрозуміло з першого погляду: маршал бреше. Але навіть не це мене зацікавило. Мене цікавило, чому я, людина, яка не віддавала злочинного наказу і не відповідає за загибель ні в чому не винних людей, за смерть жінок і дітей, відчуваю пекучий сором від того, що я бачу, а той, хто цей наказ віддав, ніякого сорому не відчуває і, здається, обтяжується тільки тим, що змушений давати якісь безглузді пояснення. Вбили – і точка!, пише журналіст Віталій Портников для видання "Збруч", інформує UAINFO.org.

Через шість чи сім років після цієї трансляції я несподівано опинився поряд з маршалом Огарковим на одному з кремлівських з'їздів. Маршал уже не був начальником Генштабу, давно вийшов у відставку та очолював безглузду ветеранську організацію. Але він усе ще мав безперечний авторитет серед військових. Він стояв серед обвішаних орденами товстих генералів – впевнена людина з обличчям старої риби – і переконував їх, що треба виступити проти Горбачова. "Хай навіть Борька, тільки не цей. Цей нерішучий, він тільки все зруйнує", – говорив Огарков, а генерали слухняно кивали собачими головами.

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини