MENU

Експерт розповів, чи назріває в Україні дефіцит хліба та як зміниться ціна

478 0

Експерт розповів, чи назріває в Україні дефіцит хліба та як зміниться ціна

В останні тижні українці в соцмережах скаржаться на дефіцит хліба в супермаркетах. Проте нестачі продукції немає, а пусті полиці пояснюються різким збільшенням споживання населення.

Українці почали закупати хліб для сформування запасів. Про це виданню Оbozrevatel розповів президент Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко, інформує UAINFO.org.

"Виробництво не впало, просто люди навчені ще з кінця лютого значно збільшили споживання. Люди намагаються створити запас. Тому різко збільшилися закупки хліба і внаслідок цього ми спостерігаємо в окремих випадках пусті полиці", – пояснив він.

Перебої з електропостачання на деяких підприємствах виникають, додав він, але такі виробництва знаходяться в списку пріоритетних для держави – у списку об'єктів критичної інфраструктури.

"Тож в плановому порядку їх не відключають, і навіть якщо перебої якісь і є, то більшість підприємств забезпечені генераторами. Крім того, ми очікуємо генератори, бо уряд обіцяє надати в рамках гуманітарної допомоги з-за кордону генератори", – зазначив Тараненко.

За його словами, наразі набагато важче забезпечити безперебійне виробництво, коли застосовуються аварійні виключення світла. Це призводить до того, що виробництва втрачають кілька тонн продукції.

"Тому що той хліб, який безпосередньо на той момент є на виробництві, стає браком. Стаються перебої, зміщується графік виробництва й обсяги ми надаємо. Тому не бачу проблем для якоїсь паніки, закупок таких великих, ми будемо з хлібом", – підкреслив президент асоціації.

Причому це стосується як всієї України, так і Києва, зокрема.

"Спілкувався також з кількома директорами, всі кажуть, що в столиці виросло споживання хліба, але оскільки ми бачимо ту кількість, яку подають в заявці торгові підприємства, мережі, то ми саме ту кількість і поставляємо", – додав Тараненко.

Чи може вирости в ціні хліб через збільшення собівартості? Експерт розповів, що у разі більш тривалих відключень електрики, наприклад, якщо вони складатимуть кілька діб, це може призвести до зростання вартості. Але подорожчання не буде великим – до 5%.

"Якщо говорити про короткочасні перебої, я маю на увазі відключення на 3-4 години, то ми будемо триматися. Але якщо це будуть перебої на добу-дві та більше, то це призведе до певного зростання вартості й, можливо, до здорожчання, але воно не буде суттєвим. Тобто це не буде там 5 грн або 10%. Якщо це буде, то до 5% максимум. Але це може бути лише тоді, коли перебої носитимуть системний і довготривалий характер", – підсумував Тараненко.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини