MENU

Лінгвісти виявили, що китайська мова йде проти загальносвітової системи

1834 0

Лінгвісти виявили, що китайська мова йде проти загальносвітової системи

У той час як основні світові мови з часом спрощують писемність, існує один яскравий виняток: китайська мова. За свою історію, що налічує три тисячоліття, її система письма ставала лише складнішою і досі залишається дуже складною для вивчення.

Про це йдеться у дослідженні, яке опубліковане у журналі Open Mind, інформує UAINFO.org.

Згодом писемність має спрощуватись: це не тільки робить її надбанням широких верств населення, а й полегшує навчання іноземцям, що дозволяє мові вийти за межі рідної країни та стати загальносвітовим надбанням. Раніше лінгвісти вважали, що це правило не обійшло жодну з основних мов світу, і китайська не є винятком.

Справді, якщо поглянути на ієрогліфи, які використовували жителі Піднебесної три тисячі років тому, можна помітити, що початкові піктограми, що нагадують писемність Стародавнього Єгипту, поступово перетворюються на набори штрихів, які вже дуже схожі на вихідні малюнки. Проте реальність виявилася набагато складнішою — у буквальному значенні слова.

Міжнародна група дослідників виміряла візуальну складність понад 750 тисяч китайських ієрогліфів на п'яти історичних етапах, з 1600 року до нашої ери та до наших днів. На їх подив, результати показали, що з часом китайська писемність ставала все складнішою і навіть введення спрощеної системи письма у 1956 році не змінило загальної тенденції.

Очевидно, китайська писемність спрощується лише до певного рівня, після чого під загрозою виявляється правильне розрізнення ієрогліфів. До того ж, з часом кількість ієрогліфів у китайській мові різко зросла, тому доводилося додавати більше контрастних деталей, щоб розрізняти схожі знаки.

У спробі зберегти функціональність і спростити написання китайська писемність у результаті застигла в небезпечній рівновазі, але все одно виявилася на голову вище за інші світові мови. Враховуючи, що кількість понять у мові постійно зростає, а це вимагає появи нових ієрогліфів, очікується, що згодом китайська писемність стане ще складнішою.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини