MENU

Вчені зламали секретний шифр Карла V

914 0

Вчені зламали секретний шифр Карла VТе саме таємне послання Карла V

Карл V, імператор Священної Римської імперії та король Іспанії, був одним із наймогутніших людей XVI століття. Вченим знадобилося пів року, щоб розшифрувати його лист, який в 1547 був відправлений послу у Франції та розкриває напружені відносини між двома державами.

Карл V, імператор Священної Римської імперії та король Іспанії, правив понад 40 років і був найбільшою політичною фігурою свого часу - його володіння займали великі території у Західній Європі та Америці. Природно, така людина мала безліч ворогів. Зокрема, з Францією та її королем Франциском I в імператора Священної Римської імперії склалися досить напружені відносини, інформує UAINFO.org з посиланням на інформаційний ресурс France24.com.

У 1547 році Карл V направив своєму послу у Франції, Жану де Сен-Морісу, загадковий лист, який протягом п'яти століть ніхто не міг прочитати. Століттями лист нудився забутим у бібліотечних архівах у Нансі (Франція), поки дослідниця Сесіль П'єро випадково не почула про його існування і не приступила до розшифровки.

У процесі копіткої комп'ютерної обробки документа П'єро поступово змогла зламати шифр, що складається з понад сотні символів. Деякі означали цілі слова, інші означали конкретні голосні, а треті були безглуздими - імператор додав їх, щоб ввести потенційного супротивника в оману під час спроби розшифрувати листа.

Прорив стався в червні цього року, коли було прочитано цілу фразу, після чого розшифровка частини листа, що залишилася, стала справою часу. Виявилося, що попри підписаний трьома роками раніше мирний договір, відносини між Карлом V і Франциском I залишали бажати кращого, і в листі імператор висловлював занепокоєння чутками про змову, що готується проти нього.

Наразі вчені збираються розшифрувати й інші листи Карла V, що дозволить оцінити його політичний внесок у розвиток Європи.

Крім історичної цінності, такі дослідження можна розцінювати як захоплюючу пригоду, що розкриває підводні течії в європейській політиці XVI століття і перебіг думок одного з найвидатніших правителів свого часу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини