Іран "загальмував" із продажем ракет Кремлю, військове командування РФ опинилося перед дилемою, – Самусь
Іран, напевно, вирішив пригальмувати свою участь у війні Росії проти України. Переговори щодо постачання іранських ракет і дронів-камікадзе затяглися, успіхів у країни-агресора немає.
Про це заявив експерт Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь у прямому ефірі каналу FREEДОМ. Крім того, за його словами, РФ сама може не знати про свої запаси ракет, адже вони виготовлялися пів століття тому і частина з них просто непридатна, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.
"У Росії ракет може бути багато, думаю, що вони самі не знають, скільки їх у них. І таке може бути, тому що ракети виготовлялися в 1960-1980 роках, на складах їх було тисячі. Частина з них уже не може виконувати свої функції. Їх всі потрібно протестувати, деякі розібрати, з кількох зробити одну", – пояснив експерт.
Читайте також: У ЗСУ розповіли, чому росіяни більше не запускають по Україні іранські дрони
Він зазначив, що і тут є нюанс – Росія велика країна і загрози у неї можуть бути не тільки з боку України, а й, наприклад, із боку НАТО, Китаю, є також Центральна Азія, Кавказ тощо.
"Якщо уявити собі, що вони вийдуть у нуль по ракетах саме на українському фронті, то що вони робитимуть у тому випадку, якщо раптом дійсно постане питання з НАТО – росіяни ж самі постійно просять, що "ось-ось на нас НАТО нападе". Або, наприклад, Китай розвернеться не тим місцем і вирішить піти на Росію", – припустив Самусь.
На його думку, Путіна переконали, що єдина для нього можливість продовжити політичне та фізіологічне життя – це знищити українську енергетичну систему й привести Україну до гуманітарної катастрофи. Тому він вимагає від військових продовжувати ракетні удари.
Читайте також: Іран може не передати Росії балістичні ракети, – експерт
"Військові, можливо, і виконуватимуть це до кінця, але Росія ризикує якраз опинитися в найневідповідний момент без ракет взагалі. Вона випустить усі ракети по цивільних об'єктах в Україні, а потім, коли потрібно буде їх застосовувати по військових об'єктах, наприклад, у країнах НАТО чи Китаї, – ракет-то уже не буде", – вважає Самусь.
Він додав, що, зважаючи на все, навіть Іран вирішив пригальмувати свою участь у війні після навіювання Заходу. Про це свідчить те, що Тегеран припинив постачати РФ "Шахеди", а почав пропонувати росіянам самим побудувати завод із виробництва таких дронів-камікадзе.
"Так само з балістичними ракетами – ймовірно, переговори затяглися і поки успіху в цьому Росія не має", – підсумував експерт.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки