MENU

5 харчових звичок, які можуть призвести до випадіння волосся

1967 0

5 харчових звичок, які можуть призвести до випадіння волосся

Проблема випадіння волосся комплексна. Свою роль можуть відігравати і генетичний фактор, і спосіб життя, і не в останню чергу харчові звички.

Видання Eat This, Not That! зібрало 5 найпоширеніших помилок при харчуванні, які призводять до проблем із волоссям. Дефіцит чи надмір окремих речовин у раціоні можуть звести нанівець усі зусилля із догляду за шевелюрою, навіть якщо у цьому вам допомагає найкращий трихолог, пише Obozrevatel, інформує UAINFO.org

Тож, вам варто змінити свій підхід до раціону, якщо.

Ви занадто обмежуєте споживання калорій

Калорії, які ми отримуємо з їжі, слугують паливом для абсолютно усіх процесів – від спортивних досягнень до відрощування волосся. Якщо у процесі схуднення ви зріжете собі калораж нижче базового рівня, який покриває усі мінімальні потреби організму, ваше тіло почне шукати, на яких процесах можна "зекономити". Наприклад, на серцебитті точно не вийде, а на волоссі – цілком. Наразі конкретний зв'язок між рівнем споживання калорій та випадінням волосся зрозумілий експертам не до кінця, але сам факт наукою зафіксований. Тож, переконайтесь, чи не загнали ви себе у надміру жорсткий дефіцит.

Вам бракує білка

Білки є будівельним матеріалом для всіх тканин нашого організму. Навіть неживих, як волосся та нігті. Якщо білків бракує, будувати хоч якесь тіло, не кажучи вже про здорове, не вийде. Щодо волосся, то за нього відповідає такий білок, як кератин. Організм сам виробляє його з інших речовин цього класу. Тож дайте йому достатнього матеріалу для цього процесу і все може змінитись досить радикальним чином.

Ви недобираєте у раціоні цинку

Цинк бере участь у роботі понад 100 ферментів нашого організму. Він важливий для підтримки імунної системи, створення ДНК, відновлення тканин та створення білків. Дефіцит цього мікроелементу може відбитись на стані організму дуже різним чином. Зокрема через алопецію. На щастя, деякі дослідження показують, що нормалізація рівня цинку здатна сприяти відновленню росту волосся.

Вам бракує заліза

Цей мінерал насамперед відповідальний за дихання на клітинному рівні – саме залізо у еритроцитах займається доставкою кисню до всіх тканин нашого тіла. Коли його дефіцит стає досить значним, страждає все тіло, і волосся зокрема. В одному дослідженні 2013 року вивчався взаємозв'язок між браком заліза та випаданням волосся, і результати показали, що елемент може відігравати важливішу роль у випаданні волосся за жіночим типом, ніж за чоловічим. Хоча чоловіки теж страждають випадінням волосся через залізодефіцит. Отже, якщо у вас почались проблеми з зачіскою, перевірте, що у вас із рівнем заліза.

Ви споживаєте забагато добавок

Не тільки дефіцити можуть погано позначатись на стані волосся. Надмірне споживання різних речовин також призводить до схожих наслідків. Дослідження показують, що до цього призводять зокрема перебір із селеном, вітаміном А та вітаміном Е. Вчені також вказують на інші симптоми, пов’язані з токсичністю, які виникають у любителів самотужки збагатити свій раціон. Саме тому лікарі не радять вводити у своє харчування БАДи, не маючи до того чітких показань у вигляді, зокрема, дефіцитних станів.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Obozrevatel


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини