MENU

"Ризик є": директор ДТЕК розповів, чи буде в Україні блекаут, та коли ППО зможе захистити всю українську енергетику

602 0

"Ризик є": директор ДТЕК розповів, чи буде в Україні блекаут, та коли ППО зможе захистити всю українську енергетику

Виконавчий директор компанії ДТЕК Дмитро Сахарук розповів, чи буде в Україні блекаут через удари Росії по енергетичних об'єктах. За його словами, такий ризик є, проте його можна прийняти.

Про це Сахарук розповів виданню Оbozrevatel, інформує UAINFO.org. 

Він пояснив, що блекаут – це вимкнення світла на тривалий час, протягом якого міста чи регіони України будуть без електроенергії.

"Теоретично така ситуація можлива, тому що якщо будуть продовжуватися обстріли та будуть системно руйнуватися і генерація, і підстанції, які необхідні для того, щоб передавати електроенергію мережею, то звісно проблеми зі світлом будуть. Потрібно говорити зараз не про те, чи не буде вимкнене світло, а воно скоріш за все буде, питання про те, наскільки відключення буде тривалим", – зазначив він.

Країна-агресор Росія б'є по Україні для того, щоб від'єднати генерацію від мережі та залишити українців без електрики. Однак незважаючи ні на що, тривалих відключень електрики в Україні не буде.

Читайте також: Повністю відновити енергосистему України протягом зими неможливо – Герус

Сахарук також спрогнозував масштаби протиповітряної оборони країни, щоб захистити всю українську енергетику. За його словами, на цей час відсоток збиття ракет і дронів, які атакують енергосистему України, згідно з даними Міноборони, становлять 81-82%. При цьому найоптимальніший варіант – 90-95+%.

"Щільність протиповітряної оборони має бути не тільки у Києві чи Одесі, чи у Львові, вона має бути по всій території України, де знаходяться об'єкти критичної інфраструктури. Тому що, за задумом росіян, вони від'єднують генерацію від мережі", – зазначив Сахарук.

За його словами, окупанти, по суті, руйнують елементи видачі електроенергії з теплової та атомної генерації до мережі, і тому щільність протиповітряної оборони має бути не лише там, де є генерація або там, де знаходиться підстанція: "Вони будуть розкидані по всій території України, їх багато. Тому це не кілька протиповітряних комплексів, їх набагато більше".

"По-друге, нагадаю, у нас не тільки ракети. Це дрони. А з дронами, порівняно з ракетними комплексами, боротися неможливо і дорого. Тут питання наявності мобільних постійних постів, які стоять на цих об'єктах і захищають від дронів, а це зовсім інший комплекс завдань і там теж не один-два засоби, які необхідно поставити, їх багато. Роботи в цьому напрямі ще дуже багато", – сказав Сахарук.

Читайте також: Вистояти під обстрілами: як Україна відновлює енергосистему після ракетних атак

Сахарук назвав три компоненти, від яких залежить, наскільки тривалими будуть відключення та чи відчують люди тотальний дефіцит електроенергії:

Ефективність протиповітряної оборони. Цей показник постійно зростає, зазначив Сахарук, додавши, що існує думка, що коли українські військові збиватимуть понад 90% ворожих ракет, то росіянам стане просто нецікаво завдавати таких ударів. Вони будуть витрачати дуже багато ракет для того, щоб отримати незначний результат.

"Потрібно працювати, тому що тут немає меж для покращення і поки цей відсоток не буде 90+, ми як країна зупинятися не можемо. І це не лише протиракетна оборона, це й протидронна оборона. Це крупнокаліберні кулемети, і тепловізорні приціли, і лазерні – дуже багато потрібно, щоб ефективно боротися з ракетами та з дронами", – каже Сахарук.

Цивільний захист енергоінфраструктури. Виконавчий директор ДТЕК розповів про захист обладнання блоками та контейнерами, над яким почали працювати ще навесні.

"Звичайно це не захистить від прямого вдаряння ракети, але це захищає від іншої шкоди. Тобто від ударної хвилі чи від осколків, або ж захищає сусіднє обладнання і це важливо робити тому, що це допомагає зберегти обладнання від повного пошкодження", – пояснив він.

Відновлення пошкодженої інфраструктури. Сахарук зазначив, що не можна нехтувати можливістю відновити об'єкт після атак, навіть якщо під час наступної атаки його буде зруйновано чи пошкоджено. "Кожний раз коли ми відновлюємо, ми стаємо сильніше, тому тут потрібно працювати 24 на 7, що зараз в принципі й роблять", – розповіли в ДТЕК.

"Ці три компоненти зараз працюють, десь краще, десь гірше, але вони є і це призводить до того, що після кожної атаки ми зменшуємо ймовірність довготривалих відключень. Я б сказав так, що зараз ризик тотального відключення електроенергії на довгий час є, але його можна прийняти. Тобто ситуація складна, але контрольована", – зазначив директор ДТЕК.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини