MENU

Компроміс з Росією не відверне нові загрози для світу, а посилить їх у майбутньому, – Critical Threats

644 0

Компроміс з Росією не відверне нові загрози для світу, а посилить їх у майбутньому, – Critical Threats

Якщо Росію не дотиснути зараз, то вона відновить сили й в майбутньому знову нападе на Україну. Нове вторгнення, як і нинішнє, глибоко вплине на Європу та НАТО, а США знову зіткнуться необхідністю підтримувати своїх союзників, як роблять це зараз.

Про це пише керівник аналітичного проєкту Critical Threats Фредерік В. Каган, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Він висловив думку, що від паузи у російсько-українській війні найбільше виграє саме Росія, а загрози для світу, перш за все ядерні, збережуться і навіть посиляться.

"Мудра, здавалося б, порада шукати компроміс з Росією в точці високого впливу на Україну зараз є небезпечною дурістю. Це лише відкладає та робить ще більш небезпечними ризики, яких ми боїмося сьогодні. Можливо, виграти час таким чином мало б сенс, якби час нам сприяв. Але це не так – час сприяє нашим супротивникам. Прийняти ризик зараз, щоб зменшити ризик гіршої катастрофи в майбутньому – ось що є найрозумнішим і найрозважливішим курсом дій для США, НАТО та України", – пише Фредерік В. Каган.

На його думку, Захід зараз стоїть перед вибором: або погодитися на короткострокові ризики продовження підтримки зусиль України щодо досягнення стабільного та тривалого розв'язання проблеми поточного російського вторгнення; або наполягати на передчасному припиненні бойових дій, що значно підвищує ймовірність відновлення російської агресії на набагато вигідніших для Москви умовах.

Читайте також: Путін має два виходи у війні з Україною: експерт розкрив подробиці

"Шлях уперед має бути ясним – Захід має визначити пріоритетом зменшення спроможності Росії поновити війну, у якій Кремль, швидше за все, переможе і яка буде нести ті самі ризики ескалації, що й поточна війна. Для цього треба продовжувати допомагати Україні використати свою позицію відносної переваги зараз. Це встановить умови для запобігання майбутньому конфлікту", – переконаний аналітик.

Він наголошує, що сьогодні американські політики повинні зосередитися на розв'язанні поточного конфлікту такими способами, які не створюють умов для відновлення війни не лише з огляду на інтереси України, а й з огляду на інтереси самих США.

"Цілі Росії навряд чи зміняться в осяжному майбутньому, і їх слід сприймати як даність. Але щойно бойові дії припиняться і підтримка України Заходом майже неминуче почне падати, співвідношення сил почне змінюватись від переваг Києва до переваг Москви. Позиція України сьогодні така, що падіння підтримки Заходу та зміна співвідношення сил суттєво підвищить ймовірність повторного російського вторгнення", – приходить до висновку Фредерік В. Каган.

На його думку, стабільне та стійке припинення бойових дій може відбутися лише в тому випадку, якщо Захід допоможе Україні використати свій поточний імпульс, щоб забезпечити достатньо вигідну позицію, з якої вона зможе ефективно стримувати майбутній напад Росії, навіть якщо співвідношення сил зміниться та підтримка Заходу впаде.

"Таким чином, імператив прагнення запобігти майбутній війні в Україні вимагає продовження допомоги Україні у боротьбі, щоб досягти необхідних військових здобутків і забезпечити необхідну допомогу у відбудові, а не прагнути передчасно заморозити війну", – переконаний керівник Critical Threats.

На його думку, припущення щодо планування цілей Путіна та Росії щодо України повинно полягати в тому, що вони залишаться незмінними – Росія продовжуватиме намагатися підпорядкувати Україну своєму контролю цілком і повністю тими чи іншими засобами.

Читайте також: Росія заявами про готовність до переговорів намагається влаштувати "торги" з Заходом, – ISW

Також він звертає увагу, що потрібно винести правильний урок із періоду Других Мінських угод з 2014 по 2022 рік. Каган нагадує, що ці угоди нав'язували врегулювання, яке було надзвичайно вигідним для Росії.

Крім цього, на його думку, треба прийняти як планове припущення, що Путін продовжуватиме намагатися силою переглянути будь-яку обмежену компромісну угоду, укладену зараз, аж до повномасштабного російського вторгнення, якщо і коли він або його наступник вирішать, що обставини є сприятливими.

"Деякі прихильники переговорів зараз вказують на той факт, що українські важелі впливу на цей момент є високими через успіхи Києва на полі бою та підтримку Заходу, з одного боку, і боротьбу та відносну ізоляцію Росії, з іншого. Якщо переговори, що проводяться у момент високого впливу, можуть призвести до остаточного вирішення конфлікту, тоді такий підхід може мати сенс. Але якщо, як у нинішньому випадку, можна очікувати, що врегулювання шляхом переговорів створить лише тимчасовий перепочинок, то такий підхід має сенс лише за умови, що ми можемо очікувати, що майбутнє співвідношення сил буде на користь України. Підтримка України Заходом є ключовим фактором у цьому рівнянні. Росія може відновити військову перевагу над Україною, але вона не може встановити військову перевагу над Україною за підтримки Заходу. Отже, останнє запитання: чи підтримка Заходом України збільшиться, зменшиться чи залишиться такою ж після припинення вогню? Відповідь очевидна: зменшиться", – переконаний Каган.

На його думку, тривале припинення вогню, ймовірно, дозволить Росії відновити співвідношення сил між нею та Україною, що є природним результатом відносних розмірів і економічних можливостей країн. Таким чином, протягом кількох років після припинення бойових дій надзвичайно ймовірно, що виникнуть такі умови:

- Українська військова міць буде нижчою, ніж зараз.

- Російська військова міць буде більшою, ніж зараз, і зростатиме.

- Західна військова підтримка України буде меншою.

- Економічна підтримка Заходу для України буде недостатньою і зменшуватиметься.

- Загальний ентузіазм Заходу щодо підтримки України буде меншим.

- Внутрішньоукраїнська згуртованість буде меншою.- Цілі Росії щодо України та США залишаться незмінними.

Читайте також: Якими мають бути післявоєнні відносини між Україною та Росією: "До зубів озброєний нейтралітет"

На думку Фредеріка В. Кагана, з цих спостережень випливає очевидний висновок: будь-яка територія, яку Україна не поверне зараз, швидше за все, буде втрачена для неї на невизначений час. Фактичні кордони України за умови припинення вогню на найближчу перспективу будуть максимальним територіальним об'ємом України в осяжному майбутньому.

Він переконаний, що успіх для України та Заходу полягає в тому, щоб Україна здобула територіальні надбання, військовий потенціал, економічну підтримку та підтримку у відбудові, поки вона перебуває на піку або близько до нього, і все це є достатньо великим, щоб утримати Росію, яка одужує, від відновлення війни, навіть якщо українська могутність і падіння підтримки Заходу.

"Україна не повинна використовувати важелі впливу, які вона може мати зараз, щоб забезпечити тимчасове припинення бойових дій, що поставить її в набагато більш вразливий стан, що призведе до майбутньої російської агресії. Київ і його західні прихильники, радше, повинні зміцнити нинішні переваги України, щоб консолідувати позицію України під час бойових дій, щоб Україна і світ могли пережити неминучу ерозію нинішніх переваг Києва після закінчення конфлікту", – наголошує Каган.

Аналітичний проєкт Critical Threats під керівництвом Фредеріка В. Кагана був створений у 2009 році Американським інститутом підприємництва (American Enterprise Institute, або AEI) з метою дослідження складності глобальних викликів, з якими стикаються Сполучені Штати Америки.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини