MENU

Суд зобов'язав жителя Мурманська фінансувати Збройні сили України: деталі рішення

830 0

Мурманський обласний суд зобов'язав громадянина Росії продовжувати фінансувати Збройні сили України. Аргументи про те, що таким чином відбувається фінансування армії ворога, суд до уваги не взяв.

Про це пише російське видання "СеверПост". Зазначається, що суддя не знайшов жодного юридичного документа, який би ставив ЗСУ в один ряд із терористами, і відмовив позивачу посилаючись на Мінську конвенцію, повідомляє Обозреватель, інформує UAINFO.org.

"Житель Мурманська, колишній військовослужбовець Радянської армії, який проходив службу у Вінниці, був у 1990-х роках звинувачений у недбалості у справі про розкрадання нафтопродуктів у частині, через що суд наклав на нього великий штраф, який він багато років виплачував українській армії зі своєї пенсії. Після початку війни мурманець звернувся до Мурманського обласного суду з проханням припинити виконавче провадження, мотивуючи це тим, що таким чином він фінансує ЗСУ. Проте суд відмовив йому, посилаючись на Мінську конвенцію", – пише російське видання.

Зазначається, що попередню спробу припинити виплачувати штраф чоловік робив ще до війни, 2019 року, коли надіслані ним гроші з якоїсь причини почали повертатися. Видання припускає, що це могло бути пов'язане з тим, що частину розформували або змінили реквізити. У підсумку гроші стали осідати в банку на рахунку для незатребуваних сум.

Мурманець звернувся до суду з проханням припинити перераховувати гроші з його пенсії і повернути йому 175 тисяч рублів, що зависли на рахунку. Але отримав відмову, оскільки виконавче провадження не було закрите.

"Конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах" (Мінська конвенція) була укладена в Мінську в січні 1993 року країнами СНД. Ні Росія, ні Україна з неї не виходили, тож юридичний документ продовжує діяти", – пояснили у суді.

Також зазначається, що адвокат позивача намагалася використати як аргумент у суді закон про боротьбу з екстремізмом і тероризмом, але виявилося, що жодних юридичних документів, які ставлять ЗСУ в один ряд із терористами, в Росії немає.

"Тобто теоретично мурманець фінансує ЗСУ. Але, як його заспокоїли в суді, складу злочину в його діях немає, оскільки так чинити йому велить закон", – розповіла виданню адвокат.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини