MENU

“Найскладніше – це навчитися співати”: іноземці масово вивчають українську мову

969 0

“Найскладніше – це навчитися співати”: іноземці масово вивчають українську мову

Понад 1,3 млн людей з усього світу вирішили вивчати українську мову після початку повномасштабної війни Росії в Україні, згідно з даними компанії Duolingo, що випускає програму для вивчення мов. Цікавість до української залишається стабільно високою уже понад 9 місяців, вказують в компанії.

Українська служба “Голосу Америки” поспілкувалася з американцем, який вивчає українську мову з травня 2022 року, інформує UAINFO.org.

Артур мешкає в Південній Кароліні, раніше бував у Києві у справах. В українській столиці завжди переходив на російську, яку вивчив давно: “Я витратив так багато часу, щоб вивчити російську, що ідея вивчення української жахала і здавалась дуже складною. Раніше я не мав енергії, щоб це робити. Однак після 24 лютого я почув багато історій, зокрема від української діаспори в Америці, що російська для них асоціюється з мовою окупантів. Це вплинуло на мене. Я зрозумів, що маю щось зробити”, - розповів Артур.

У перший місяць занять Артур витрачав на вивчення української по півтори години щодня. Зараз, зізнається, втратив темп через велику зайнятість. За пів року вивчення помітив прогрес: уже розуміє граматичні правила та корені багатьох слів: “Я маю слов’янську мовну базу. Але просто перехід від романо-германської мови, як-от англійська, до слов’янської мови - дуже складний. Тож американцям загалом складно. Набагато легше вивчити іспанську, ніж, наприклад, українську. Втім я маю зробити це”.

Найскладнішою у процесі вивчення української для Артура виявилася вимова: “Одна з особливостей української полягає в тому, що сама вимова є набагато більш вимогливою, ніж російська. Це ніби ти співаєш, а я не дуже хороший співак. Але я розумію, чому українці зазвичай дуже гарні співаки, бо, наприклад, “па-ля-ни-ця” - от як ви це робите? Змусити рот і язик робити ці речі, не замислюючись про це, справді важко. Тож для мене найскладніше в українській мові – це навчитися співати”.

За даними компанії Duolingo, найбільше осіб, які взялися за вивчення української мови з лютого, - в Німеччині та Польщі. Там кількість охочих опанувати українську зросла в понад 16 разів порівняно з минулим роком.

У Великій Британії українська потрапила на 17-е місце серед найпопулярніших мов, стрибнувши за рік на 20 позицій.

“У перші тижні після російського вторгнення ми бачили зростання по всьому світу на 577%. А в деяких країнах, наприклад, у Польщі, цифри були ще вищими. Там був стрибок на 2677%. В Аргентині, Японії, Індії багато хто вивчає українську просто тому, що хочуть висловити підтримку і солідарність. І ми це бачимо всюди”, - в інтерв'ю журналістці Російської служби Голосу Америки Ксенії Турковій повідомила фахівець із навчальних програм Duolingo Сінді Бланко.

Водночас чимало іноземців вивчають мову також через бажання працювати та розвивати свій бізнес в Україні. Соломія Бук, засновниця школи української мови та культури, в інтерв'ю Російській службі Голосу Америки розповіла : “Ми дуже раді, що маємо учнів з ООН, ОБСЄ, різних медичних та гуманітарних організацій, журналістів з американських та європейських медіа. Серед учнів є військові, учасники іноземних легіонів. Мало того, українську вивчають власники компаній, бізнесмени, які планують розширити свій бізнес після перемоги України”.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини