MENU

Французькі вчені розгадали сенс загадкових кам’яних споруд в Аравійській пустелі. ФОТО

961 0

Французькі вчені розгадали сенс загадкових кам’яних споруд в Аравійській пустеліКам’яні споруди використовувалися для полювання (Фото:Diaa Albukaai and Kévin Guadagnini, Khaybar Longue Durée Archaeological Project, RCU-Afalula-CNRS)

Невисокі кам’яні стіни химерних форм, які араби називають мустатилами, виконували функцію пасток для диких тварин.

V-подібні конструкції були вперше помічені пілотами британських ВПС у 1920-х роках. Більше століття експерти сперечалися про те, навіщо вони були збудовані, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

За однією з версій, це були пастки для полювання на тварин.

Нещодавні супутникові знімки та дослідження безпілотників у пустелі Увайрид у Саудівській Аравії підтвердили це припущення.

Деякі з V-подібних фігур закінчувалися ямою, інші — раптовим урвищем, а треті — огорожею.

Фото: KLDAP

"Форма мустатила вказувала на його призначення: тварин заганяли або направляли в певну зону стінами споруди", - пишуть автори нового дослідження.

Усі три варіанти припускають, що пустельні споруди колись використовувалися, щоб спрямовувати стада диких тварин на смерть або просто до рук людей.

Відомо, що пустелі Саудівської Аравії понад 8000 років тому мали зовсім інший вигляд — вони були сповнені зелені та дичини.

Потрібні додаткові розкопки, щоб з'ясувати, яких саме тварин заганяли в ці пастки, але той факт, що і в інших частинах Аравійського півострова використовували подібні методи полювання, передбачає, що це була популярна та ефективна стратегія виживання.

Деякі стародавні наскельні зображення того часу також зображують процес полювання за допомогою мустатилів. А вигляд деяких з них передбачає, що їх могли використовувати для розведення диких тварин, що могло бути однією з перших спроб одомашнення у світі.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини