Росіяни були впевнені, що їх не дістати: ЗМІ розкрили нові деталі операції зі знищення крейсера "Москва"
Росіяни на крейсері "Москва" були настільки впевненими у власній недосяжності для українських сил, що, ймовірно, навіть не активували корабельні системи ППО. Також вони були переконані, що їх не видно ані з берега, ані з неба, ані на радарах.
Про це йдеться у матеріалі УП "Потопити "Москву": невідомі деталі. Як український "Нептун" знищив флагман російського флоту". Автор наводить свідчення безпосередніх учасників тих подій, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.
"13 квітня близько 16-ї години дня оператор комплексу "Нептун" із промовистим але наразі засекреченим українським прізвищем отримав дуже несподівані дані на радарах. Його звичайний радар показував, що десь за 120 кілометрів від берега стоїть велика ціль. Подібного розміру об'єкт в цьому секторі Чорного моря міг бути тільки один – флагман ЧФ РФ крейсер "Москва". Але як звичайний радар міг показувати загоризонтну ціль на такій відстані? Як переконують не під запис українські ракетники, на сторону захисників стала сама природа", – йдеться у матеріалі.
З'ясувалося, що через те, що над морем стояли щільні хмари, сигнал від радара відбивався від них до поверхні води, а від води назад до хмар.
"У нас на момент вторгнення не було загоризонтних радарів, і Росія про це знала. Але так як хмари стояли дуже низько і сигналу із цього коридору між водою і хмарами нікуди було подітись, то радар несподівано добив аж до "Москви", – пояснив співрозмовник видання.
Стверджується, що росіяни були настільки впевненими у власній недосяжності для українських сил, що, ймовірно, навіть не активовували системи ППО. Хоча навіть увімкнені вони б мали великі проблеми з "Нептунами".
"Нептун" – це тихохідна ракета на рідкому паливі, яка підкрадається до корабля непомітною до самого останнього моменту. Аж поки уже не пізно. Її звичайні системи ППО майже не бачать, бо вона летить над самою водою", – пояснив співрозмовник з числа членів РНБО.
Що стосується версії, озвученої у західній пресі (що нібито 13 квітня Україна відправила запит у європейський центр НАТО з проханням підтвердити координати цілі й отримала звідти підтвердження і точні координати крейсера "Москва"), то в українських військових колах скептично ставляться до надмірного перебільшення ролі союзників.
"Всі ці історії про те, як "великі дяді" допомагають нам – це тільки на руку Росії. Насправді ми самі здатні вирішувати задачі неймовірної складності. Ну ви правда думаєте, що знайти крейсер "Москва" було складно? Це 120-метрова гора заліза й електроніки в маленькому Чорному морі. Вона пробивається будь-якими супутниками в будь-якому діапазоні. Ми її постійно бачили і фіксували. У нас були дані з кількох десятків супутників, от зараз Притула ще прикупив. Проблема була не в тому, щоб знайти "Москву", а в тому, щоб її дістати", – обурився один зі співрозмовників видання в колах армійського командування.
Зазначається, що 13 квітня російський крейсер несподівано сам зайшов у зону ураження українських ракет. Щойно його зафіксували, близько 16-ої години відбулося два пуски "Нептунів", які один за одним вилетіли в бік "Москви". Але найцікавіша фаза операції почалась якраз після того, як ракети понеслись у море.
"За розрахунками ракетників, політ "Нептунів" на таку відстань мав скласти трохи більше 6 хвилин. Але як дізнатись, чи влучили ракети? Оператори "Байрактарів" відмовлялись вилітати для верифікації влучання: над хмарами вони б нічого не побачили, а летіти під хмарами – це 100% збиття. Тому ніхто не знав, чи вдалося влучити. Але потім прийшли дані, що "Москва" влупила повний вперед. Це значило, що щось таки сталось. З траєкторії було видно, що крейсер хотів сховатися за "вишки Бойка". Це великий металевий об'єкт, і коли летить ракета, то вона захопить спершу вишку як ціль, а корабель за нею буде в безпеці", – розповів не під запис співрозмовник видання з середовища ракетників.
Зазначається, що рятувальна операція провалилась. До "Москви" одночасно з різних боків кинулось чотири кораблі, але саме тоді на морі почався несподіваний шторм, і будь-які рятувальні операції дуже ускладнились.
Коли ж українські військові зрозуміли, що з Криму до "Москви" вийшов буксир, то їм стало очевидно: ситуація на крейсері критична. Один із чільних нинішніх силовиків написав тієї ночі журналістам: "Москва – все".
"Наступного дня шторм на Чорному морі затих, але російський крейсер вже поступово йшов на дно. Підбиту двома "Нептунами" "Москву" бачили сотні російських моряків з інших кораблів, які могли лише безпорадно кружляти навколо. Навіть добуксирувати завалений на лівий борт крейсер до Криму було уже неможливо. Перші критичні години були втрачені через шторм. Сама природа ніби допомогла Україні відправити флагман окупаційного флоту туди, куди її послали захисники острова Зміїний ще 24 лютого, у перший день повномасштабного вторгнення", – йдеться у матеріалі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки