Командувач ВМС розповів, як був потоплений крейсер "Москва" та як Росія намагалася його врятувати
Ураження крейсера "Москва" лише двома ракетами "Нептун" було малоймовірним сценарієм. Однак поєднання декількох факторів привели до його затоплення.
Про це в інтерв'ю "Крим.Реалії" розповів командувач ВМС України Олексій Неїжпапа, інформує UAINFO.org.
На його думку, це був збіг обставин, "Бог був на нашому боці".
"Звісно, що дві ракети, щоб затопить крейсер, була вірогідність дуже низька. Це була пообідня година, адміральська година, як кажуть на флоті (коли корабельний персонал послаблює увагу - ред.). Плюс ракета влучила в їдальню команди, це найбільше приміщення на крейсері, під яким розташоване машинне відділення. Носове машинне відділення, наскільки я пам'ятаю, там недалеко розміщений центральний командний пост живучості корабля. Там же - головний командний пункт у сусідньому відсіку. Тобто таке, знаєте, як ахіллесова п'ята", - розповів Неїжпапа.
Крім цього здетонував боєзапас установки АК-630, що, ймовірно, значно посилило пошкодження. Друга ракета влучила в кормову частину, викликавши нові руйнування. Через шторм у три бали екіпажу було важко боротися за живучість корабля.
Командувач ВМС зазначив, що цей успіх став не лише тактичним, а й символічним: "Москва" була не просто крейсером, а головним кораблем російського флоту в Чорному морі. За його словами, "з цього крейсера починалися всі конфлікти, які здійснила Росія з моря": "Це і Грузія. З цього крейсера здійснювалося керування корабельними тактичними групами, які блокували Грузію з моря... Виходи в Середземне море, Сирія і таке інше. Тобто з цього корабля завжди починалися всі погані історії, як то кажуть, російського флоту".
"Зараз Україна - єдина країна у світі, яка під час війни знищила ракетний крейсер. Поки що в цьому питанні ми перші", - наголосив Неїжпапа.
Він також розповів, як Росія намагалася врятувати флагман свого Чорноморського флоту.
За його словами, вже за пів години після атаки до місця інциденту прибули російські військові кораблі, зокрема фрегати, ракетні катери та розвідувальне судно. До цього загону входили також судна пошуково-рятувального забезпечення, одне з яких надавало допомогу крейсеру, аби він не затонув. "Москву" намагалися утримати на плаву, потім взяли на буксир і почали транспортувати в напрямку Севастополя. Втім, врятувати корабель не вдалося.
Проте, за словами Неїжпапи, у росіян було достатньо часу - з обіду до ранку, щоб евакуювати хоча б частину екіпажу. Віцеадмірал вважає, що деякі моряки з "Москви" врятувалися: "Думаю, що частина екіпажу врятувалася. Так, не всі, звісно. Але скільки їх там було конкретно, я вам ніколи не зможу сказати".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки