Вибрати та не пошкодувати: кінолог назвав найкращі та найгірші породи собак для новачків
Вибір цуценя для тих, хто вперше вирішив завести собаку, може бути непростим завданням. Британський кінолог Уілл Атертон розповів, на які породи слід звернути увагу, а від яких краще відмовитись.
Своїми порадами фахівець поділився із виданням The Mirror, інформує UAINFO.org.
За словами кінолога, найбільша помилка охочих завести собаку – неправильний вибір породи. Він зазначив, що дуже багато людей приносять у будинок цуценят, для яких вони недостатньо підготовлені. У результаті власники тварин здаються за перших складнощів.
"Я особисто бачив чимало собак, яких без необхідності піддавали евтаназії або забирали до притулків, оскільки власники не відчували, що у них є інструменти та знання, щоб розв'язати проблему. І найбільше складнощів викликають робочі породи, у яких висока активність та рівень енергії" – пояснив Атертон.
Читайте також: Не виносять дітей: п'ять самих несімейних порід собак
Він наголосив, що у деяких собак, які потрапляють до "неправильних" рук, часто розвиваються шкідливі звички. До них відносяться бельгійські та кавказькі вівчарки, кангали та бордер-коллі. Без належного рівня дресирування собак цих порід у результаті можна отримати тварину з деструктивною поведінкою. Нездатність керувати їх захисними інстинктами також може призвести до укусів та гіперактивної поведінки, попередив експерт.
Замість цих порід кінолог порекомендував знайти більш доброзичливих за своєю природою та менш активних собак.
"Для мене найкращий вибір – лабрадори та голден ретрівери", – сказав він.
Фахівець пояснив, що існує кілька причин, через які ці породи є найпопулярнішими у світі – вони прагнуть навчатися, люблять своїх власників і не дуже вимогливі до фізичних навантажень.
Читайте також: Чотириногий колега: названі три породи собак для тих, хто працює з дому
Вілл також порадив звернути увагу на кавалер-кінг-чарльз спанієлів, оскільки вони доброзичливі та добре піддаються дресируванню.
З іншого боку, додав кінолог, власники повинні пам'ятати, скільки часу вони можуть приділяти своїм вихованцям. Зрештою, собаці необхідні тренування, дресирування, спілкування та догляд.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки