MENU

"Лицарський сексизм": чоловіки готові допомагати жінкам вижити, але не процвітати

676 0

"Лицарський сексизм": чоловіки готові допомагати жінкам вижити, але не процвітати

Опитування півтисячі американських чоловіків і жінок виявило цікавий факт: чоловіки набагато охочіше допомогли б жінці, яка втратила будинок, ніж тій, що залишилася без бізнесу. А от якщо постраждалим був інший чоловік, втрата місця проживання розцінювалася як менш серйозна порівняно зі втратою особистої справи.

Дослідження, проведене вченими з Тель-Авівського університету та Університету імені Бен-Гуріона (Ізраїль), показало, що сексизм проявляється навіть у такій альтруїстичній поведінці, як допомога людині, яка потрапила у важку життєву ситуацію, інформує UAINFO.org з посиланням на журнал Group Processes & Intergroup Relations.

В опитуванні взяли участь 566 чоловіків та жінок зі США, яким запропонували взяти участь у лотереї, де вони могли виграти п'ять призів по 10 доларів. Перед оголошенням результатів лотереї добровольців випадковим чином розподілили по чотирьох групах. Членам кожної пропонували прочитати газетний уривок про руйнівну пожежу, яка знищила багатоповерховий будинок, позбавивши людей житла та бізнесу, після чого вони читали заклик про пожертву.

Читайте також: "Витрачають гроші чоловіків": гендиректор відомої інтернет-книгарні YAKABOO вляпався у сексистський скандал і втратив роботу

У кожній групі заклик виходив від чоловіка або від жінки, а прохання було про допомогу у відновленні або житла, або бізнесу. Учасників запитували, чи готові вони пожертвувати гроші від потенційного виграшу в лотереї, а якщо так, то яку частину від загальної суми.

Найбільшу різницю вчені зафіксували у відповідях респондентів-чоловіків: вони набагато охочіше жертвували гроші жінкам, які залишилися без дому (в середньому — близько чотирьох доларів, тобто майже половину виграшу), ніж підприємницям, які втратили справу (трохи більш як два долари). Якщо ж отримувачем допомоги був чоловік, ситуація виявлялася протилежною: чоловіки охочіше віддавали гроші на відновлення чужого бізнесу, аніж житла.

Читайте також: Секс на роботі і роман з босом. Як посібник для студентів розгнівав соцмережі й освітян 

Дослідники пояснили результати роботи «лицарським сексизмом»: якщо допомогу «пані у біді», яка опинилася у безвихідній ситуації, можна назвати частиною традиційної гендерної ролі чоловіка, то підтримка можливої конкурентки в бізнесі сприймається їм набагато негативніше.

Таким чином, попри зусилля щодо досягнення гендерної рівності та підтримку егалітарних цінностей, відносини між чоловіками та жінками все ще перебувають під гнітом упередженості. Хоча все більше жінок займаються бізнесом нарівні з чоловіками, стереотипи про «хранительок вогнищ» та «годувальників сім'ї» тяжіють над сучасним суспільством, не дозволяючи йому досягти справжньої рівності статей.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини