Пєсков 16 грудня заявив: путін не планує зустрічатися з Макроном. Напередодні 15 грудня на Макрона за слова про готовність точково втрутитися для захисту Запорізької АЕС накинулася мідівська Маша, яку відправили на брифінг сказати про все на світі. На тему переговорів та відходу окупантів із ЗАЕ ще пробурмотів лавров у стилі минулорічних ультиматумів, але вже без жодної конкретики. Після цього стало очевидним те, що 17 грудня констатував директор ЦРУ Вільям Бернс – РФ не налаштована в даний момент на реальні переговори.
Не налаштована, притому, що в Дев'ятому пакеті санкцій від ЄС не виявилося ні "Росатому", ні "Алроси". Не виявилося, незважаючи на те, що заклики запровадити санкції для "Росатому" звучали навіть з Угорщини, на що мало хто очікував. Оскільки Десятий пакет з'явиться раніше в кінці січня, то ЄС явно дав зрозуміти Москві, що залишає двері відчиненими і все ще чекає від неї різдвяного дива у вигляді відходу із ЗАЕС і створення навколо неї тридцятикілометрової зони безпеки. Якщо Москві не подобається 25 грудня – дата Різдва за григоріанським календарем, а подобається 7 січня за юліанським календарем, то не проблема.
Останнє слово про внесення "Росатому" до списку у Макрона, але він не сказав його. Шольц 17 грудня, щоб зовсім заспокоїти Москву, назвав три причини, з яких Німеччина в 2023 р. не дасть танки Україні. Одна з них Шольц не хоче, щоб Кремль і його пропаганда назвали це оголошенням НАТО війни РФ.
Причина надумана, тому що німецькі САУ, які вже використовуються ЗСУ, мало відрізняються від танків. САУ - це важкий танк із посиленою бронею, спроектований для оборони, але на практиці з Другої світової війни використовується і в наступах. Причина не в танках, і не в тому, що в Берліні дуже переймаються тим, що скажуть у Москві. Просто хочуть потримати близько місяця двері відчиненими з розрахунку, може в Москві передумають воювати до останнього російського і бурята. Якщо не передумають, то Шольц дасть Залужному ті 300 танків, які він просить, і той зробить бабусю із кремлівського дідуся.
Інтерв'ю Залужного 15 грудня ліберальному журналу "Економіст", половина тиражу якого реалізується в США, це британсько-українське пред'явлення Білому дому кошторису війни з питанням: він це сплатить чи заощадить і направить на допомогу Україні свою армію. Цього ж дня до Конгресу США демократи та республіканці внесли двопартійний проект резолюції, яка вимагає від Білого дому ініціювати процедуру виключення РФ із Ради безпеки ООН.
У Білому домі не могли відмовчатися і доручили Карін Жан-П'єр з прес-служби дати пояснення, що це начебто неможливо. через що адміністрація Байдена і не буде цього робити, а зосередиться на ізоляції РФ у інших міжнародних організаціях.
Відразу ж у Твіттері ожив обложений Трамп і заявив, якщо його восени 2024 р. оберуть президентом, то він зробить Америку знову великою і сильною, для чого він уже створив штаб. З 3 січня розпочнуться засідання нового 118-го Конгресу США, де республіканці мають перевагу в 10 голосів у Палаті представників, і це стане початком нової фази тиску на Білий дім. Адміністрація Байдена з січня буде об'єктом критики, що взаємно виключає. Її одночасно звинувачуватимуть і в малій і надмірній допомозі Україні.
Причина в тій стратегії в російсько-українській війні, якою дев'ять років йдуть США, включаючи період президентства Трампа. Її часто називають "варінням жаби на повільному вогні", що помилково. Правильно назвати її підкладання дров під киплячий котел в очікуванні, коли пара зірве з нього кришку. Порівняння з жабою передбачає, коли вона звариться, її можна без проблем вийняти і пустити в салат, додавши перець і сіль до смаку. У цій парадигмі Кісінджер знову запропонував не розчленовувати жабу-росію, а залишити її як є і лише зняти з неї шкіру авторитаризму. Очевидно, він вважає, що під нею суцільна демократія та інші приємні субстанції.