MENU

Вчені дізналися, чому з віком м'язи слабшають

1466 0

Вчені дізналися, чому з віком м'язи слабшають

Цераміди нерідко включають у засоби догляду за шкірою, проте тепер вчені з'ясували, що вони відіграють велику роль у послаблюванні м'язів у міру старіння. Так, у літніх мишей м'язові клітини буквально забиті церамідами, що призводить до їх фізичної слабкості.

Про це йдеться у дослідженні, яке опубліковано у журналі Nature Aging, інформує UAINFO.org.

Цераміди відіграють важливу роль у нашому організмі, насамперед як компонент клітинних мембран, що забезпечують захист клітини. Тому не дивно, що вони входять до складу багатьох доглядових засобів – кремів, мила та шампунів. Однак тепер дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія) з'ясували, що ці речовини відіграють велику роль в одному неприємному процесі — старечому послаблюванні м'язів.

Читайте також: Секрети довголіття: три зміни в харчуванні, які покращать роботу мозку

Як і люди, лабораторні миші, старіючи, стають слабкими та млявими, при цьому їхні м'язи буквально забиті церамідами. Виявилося, це відбувається через збій у роботі білків, необхідних для перетворення жирних кислот та амінокислот на цераміди. «Зламані» білки стають надзвичайно активними та створюють більше церамідів, ніж у нормі потрібно організму.

Але чи можливо на це якось вплинути, наприклад, заборонивши білкам виробляти надлишок церамідів? Ввівши літнім мишам блокатори церамідного синтезу, вчені запобігли у тварин втрату м'язової маси, і навіть у поважному віці звірята залишалися сильними, витривалими та зберігали хорошу координацію рухів.

Вивчивши процес блокування церамідів уважніше, вчені з'ясували, що введення блокатора активує м'язові стовбурові клітини, змушуючи м'язи рости та ставати сильнішими.

Читайте також: "Сплески" фізичної активності лише на декілька хвилин на день значно знижують ризик смерті, – дослідження

Зрештою, найголовніше питання: чи можливо застосувати ці знання на користь людям? Виявилося, у 25 відсотків обстежених людей у віці 70-80 років вже є свій природний блокатор церамідів – особлива мутація в гені, який відповідає за їх синтез. Такі люди можуть довше ходити, вони сильніші та краще можуть вставати зі стільця, що вказує на комфортніше старіння.

Іншими словами, результати, отримані на мишах, можуть бути корисними й нам, тож тепер завдання вчених розробити блокатори церамідів, які зможуть приймати люди. Якщо їхнє дослідження увінчається успіхом, цілком можливо, що людина похилого віку, що вийшла на ранкову пробіжку або спритно перестрибує через перешкоди, буде не рідкісним винятком, а нормою.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини