MENU

"Сплески" фізичної активності лише на декілька хвилин на день значно знижують ризик смерті, – дослідження

1074 0

"Сплески" фізичної активності лише на декілька хвилин на день значно знижують ризик смерті, – дослідження

Австралійські вчені довели, що короткі "сплески" фізичної активності у повсякденному житті, які не належать до цілеспрямованих занять спортом, пов'язані зі зниженням ризику смерті від усіх причин.

Їхнє дослідження опубліковане в журналі Nature Medicine, інформує UAINFO.org.

За останніми даними, дорослій людині потрібно дотримуватися норми в 150-300 хвилин фізичної активності середньої інтенсивності або 75-150 хвилин високої інтенсивності на тиждень. При цьому враховуються всі події, а не тільки походи в тренажерний зал або пробіжка на стадіоні. Ця рекомендація суперечить попереднім, автори яких наполягали, що короткі періоди фізичної активності (менше ніж десять хвилин) не мають особливої користі для здоров'я.

Хоча заняття спортом в інтенсивному режимі вимагають менше часу, адже можна потягати залізо в залі протягом години й піти у своїх справах, вони непривабливі для більшості людей середнього віку. Виходом можуть стати нетривалі «сплески» фізичної активності протягом дня, тобто вона може бути «переривчастою». Це потребує ще менше часу, до того ж не потрібно спеціальної підготовки та спортивного обладнання.

Читайте також: У ходьби задом наперед виявили несподівані переваги

Вчені з Сіднейського університету (Австралія) перевірили, як «приступи» активності у повсякденному житті впливають на здоров'я у довгостроковій перспективі, а також на ризик смерті від усіх причин, серцево-судинних захворювань та раку.

Команда Еммануеля Стаматакіса проаналізувала дані 25241 особи, що зберігаються в Британському біобанку: їх середній вік склав 61,8 року, індекс маси тіла - 27,6; 9,2% були курцями; 43,8% - чоловіки; всі спали приблизно по 7,4 години на день, причому ніхто посилено не займався спортом у вільний час. Учасники мали спеціальні браслети з акселерометром для відстеження активності.

Загалом кожна людина перебувала в русі протягом 138,3 хвилини на день, з них 98 хвилин активності були низької інтенсивності, 25,9 хвилини — помірною, і лише чотири хвилини — високою. Спостереження тривали в середньому 6,9 року, за цей час 852 особи померли.

Результати показали, що в учасників, які мали за день три «сплески» фізичної активності по одній-двом хвилинам кожен, ймовірність смерті від будь-яких причин і раку падала на 38-40%, а від серцево-судинних захворювань — на 48-49% стосовно людей, які зовсім не проявляли особливу активність. Дивно, але якщо «сплески» тривали по 4,4 хвилини, то ризик смерті від усіх причин і раку знижувався лише на 26-30%, від серцево-судинних захворювань - на 32-34%.

Читайте також: Зранку чи увечері: коли найкраще займатися спортом

«Ми отримали аналогічні результати, коли повторили описане вище на прикладі 62344 учасників Британського біобанку, які займалися спортом (зареєстровано 1552 випадки смерті; 35290 були жінками, 27054 чоловіками). Недовгі періоди фізичної активності в енергійному темпі, не пов'язані із заняттями спортом, корелювали зі значно нижчою смертністю», - розповіли вчені.

Таким чином, декількох активних хвилин кілька разів на день буде достатньо для дорослих, які не хочуть цілеспрямовано ходити в спортзал.

Дослідники наголосили, що їхні висновки слід враховувати при розробці різних рекомендацій. Крім того, слід наголосити на інформуванні людей про те, що вони все ще можуть отримати користь для здоров'я, навіть якщо не вважають себе зразковими фізкультурниками.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини