У Росії зростає імовірність конфлікту Путіна з регіональними елітами – політолог Преображенський
Політолог Іван Преображенський в інтерв'ю НВ розповів, що у Росії наростає імовірність конфлікту російського диктатора Володимира Путіна з регіональними елітами.
В інтерв'ю НВ Преображенський зазначив, що якщо Кремлю доведеться протистояти регіональним елітам, то він витрачатиме енергію не лише на війну, а й на політичне протистояння всередині країни, інформує UAINFO.org.
"Для регіонів критичне питання грошей, їх стало мало, кількість регіонів-донорів зменшилася офіційно до трьох, і основну допомогу з бюджету отримують не найбідніші, а навпаки, одні з найбагатших. Якщо Путін і надалі передаватиме суб'єктність і права на регіональний рівень, як він робить від початку коронавірусу, конфлікт є вірогідним", — вважає політолог.
Читайте також: Обмовка по Фрейду: Путін вперше назвав війну в Україні "війною". ВІДЕО
У листопаді колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко в інтерв'ю Радіо НВ говорив, що регіональні "еліти" в РФ починають розуміти, що центр стає дедалі слабшим.
У жовтні Преображенський в інтерв'ю НВ розповідав, що російський диктатор Володимир Путін запровадив "недоспеціальний режим" в центральних регіонах Росії, контроль над яким отримала регіональна влада.
"Це важливий момент, тому що закон про воєнний стан був ухвалений ще у 2002 році, коли російські губернатори були ще цілком самостійними фігурами. За законом, вони тепер можуть контролювати не лише місцеві поліцейські служби, а й давати вказівки силовим структурам та армії. В обмеженому, звісно, порядку, бо навряд чи військові їм підкорятимуться. Однак це різко підвищує суб'єктність губернаторів і це послідовні кроки. Почалося ще з часів ковіду — тоді на них звалили відповідальність за епідемію. Потім це сталося у другій половині поточної війни, тоді губернатори за вказівкою Кремля почали формувати якісь регіональні батальйони, виплачувати якісь регіональні гроші", — розповідав Преображенський про зростання впливу губернаторів, спричинене цим кроком.
Читайте також: Путіна перестануть слухатися військові – Яковина
За словами політолога, цих регіональних силовиків губернатори "віддавали у прокат армії", і потім отримали над ними контроль.
"Для війни це означає, що в тилу з'являються все більш самостійні керівники. Вони, як Кадиров, скоро будуть говорити, що вони самі вирішують, як у їхньому регіоні проходитиме мобілізація, і таких губернаторів скоро стане кілька десятків. І це знижує керованість ситуації", - говорив він.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки