Після деокупації Криму видворення громадян РФ – абсолютно законний процес, – Ташева
Громадяни Російської Федерації, які прибули до окупованої Автономної республіки Криму з порушенням українського законодавства, після звільнення півострова повинні будуть залишити його, оскільки перебувають там незаконно.
Про це заявила Постійна представниця президента України в Криму Таміла Ташева, повідомляє UAINFO.org з посиланням на "Укрінформ".
Як зазначила чиновниця, є принципова сформована позиція, і стосовно неї вже існують правові норми.
"Всі громадяни РФ, які незаконно приїхали на тимчасово окуповану територію, в Крим, з порушенням міграційного законодавства та умов перетину кордону, мають виїхати після звільнення території за межі Української держави, за межі Криму, бо вони незаконно там перебували", - сказала вона.
Це стосується росіян, які приїхали до Криму не через пункти пропуску "Каланчак", "Чонгар" чи "Чаплинка", і відповідно не попросили міграційні органи про можливість проживання на українському півострові.
Читайте також: Експерти назвали п’ять сценаріїв продовження війни України з Росією 2023 року
За словами Ташевої, кількість іноземців, яким потрібно було отримувати дозвіл на проживання та дозвіл на в'їзд на окупованій території, налічується від 500 до 800 тисяч.
Також чиновниця розвінчала неправдиві заяви РФ про те, що нібито це буде депортація кримчан.
“Яких кримчан? Йдеться про громадян Росії, які не є кримчанами. Вони є особами, які тимчасово проживають на території Криму. Їхнє видворення - абсолютно законний процес... Якщо громадянин будь-якої країни незаконно перетинає кордон, до нього застосовують примусове видворення. От і ми його застосовуватимемо", - пояснила вона.
Представниця президента в Криму додала, що виїхати доведеться навіть тим, хто не зміг через певні обставини дотримуватися вимог міграційного законодавства України.
Читайте також: Україна має потенціал для повернення Криму, але США побоюються відповіді Путіна, – ЗМІ
"Наприклад, одиничні випадки, коли людина за збігом обставин фактично не може виконати вимоги міграційного законодавства. У таких випадках можливі винятки, але вони теж мають спочатку виїхати й подати в міграційні органи відповідну заявку, після розгляду отримати відповідні дозволи", - сказала Ташева.
Вона додала, що зараз точно невідома кількість таких осіб: "Може, сотні, а можливо, 1-2 тисячі".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки