Які є препарати проти закладеності носа та як вони діють?
Запалення носоглотки є однією з найбільш розповсюджених причин дискомфорту верхньої зони дихальних шляхів. Якщо казати про першопричини виникнення подібних проблем, то їх досить багато. Це може бути запалення внаслідок застуди (нежить, риніт), сезонний прояв алергії, патології глоткової мигдалини, наслідки травм носу тощо. Класичним симптомом подібних проблем є набряк, що виникає внаслідок звуження шляхів через запалення.
Що робити, якщо закладений ніс?
Незалежно від походження проблеми, набряк є досить неприємним проявом, який здатен погіршити загальний стан пацієнта під час перебігу нежиті або в період загострення алергічного характеру. Отже, дана проблема має бути вирішена в першочерговому порядку.
На щастя, сучасний рівень отоларингології дозволяє не лише ефективно боротися з причинами запалення носоглотки, але й долати неприємний ефект закладення. Для цього існують спеціальні протинабрякові засоби для носа, до складу яких входять:
-
ефірні олії – засоби з вираженою лікувальною дією, спрямованою на зняття набряку шляхом зволожування носових шляхів, а також завдяки антисептичній та спазмолітичній дії основної речовини (олії);
-
протиалергічні (антигістамінні) спреї – подібні засоби містять речовини, які блокують гістамін, що є основним медіатором алергічних реакцій (серед проявів, власне – набряк, свербіж, чхання та риніт);
-
сольові спреї та краплі – використання таких назальних засобів спрямоване на промивання та очищення носових шляхів, оскільки краплі та спреї на основі розчину солей добре сприяють евакуації слизу через носовий прохід разом з подразнювачами (пилом, алергенами, хвороботворними бактеріями);
-
судинозвужувальні краплі – відносяться до типових симптоматичних засобів тимчасової дії, основною перевагою яких є швидке зняття набряку та полегшення стану, проте такі засоби не є лікувальними та мають тимчасову дію.
Загалом рекомендовано застосовувати назальні протинабрякові засоби в комплексі з основним лікуванням (залежно від діагнозу). Проте більшість з них, зокрема краплі судинозвужувальні, можна використовувати симптоматично під час нежиті, алергічного риніту та при інших факторах, що призвели до закладеності носу.
На закінчення
Підсумовуючи вищесказане, зазначимо, що сучасні назальні засоби здатні поєднувати в собі антисептичну, противалергічну, спазмолітичну та судинозвужувальну дію. Це дозволяє вирішувати більшість проблем, що стосуються таких проявів захворювань носоглотки, як набряк та закладеність.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки