MENU

Як зупинити застуду: 9 рекомендованих лікарями способів прискорити одужання

530 0

Фото: freepik.com

Миття рук, соціальне дистанціювання та носіння маски в людних місцях зменшують ризик зараження мікробами. Але що робити, якщо ви вже відчуваєте симптоми застуди, яка наближається? Чи є спосіб запобігти погіршенню чи хоча б швидко полегшити симптоми?

Womans world запитав у лікарів, як запобігти застуді, коли ви відчуваєте її наближення, інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН

Що таке застуда

Застуда – це вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів, яка викликає такі симптоми, як нежить, біль у горлі та кашель. Вона дуже заразна. Середня доросла людина хворіє на 2–3 застуди на рік, за словами Джанет О'Магоні, докторки медичних наук, лікарки внутрішніх хвороб. Застуди викликаються кількома різними вірусами, тому ви можете заразитися ними знову і знову. Їх не спричиняють дощова погода, недостатньо теплий одяг або мокре волосся. Ви застудитеся, лише якщо зіткнетеся з кимось іще, хто вже захворів.

Чи є спосіб запобігти застуді, якщо ви відчуваєте її наближення

Науці ще потрібно знайти спосіб запобігати застуді, але це не означає, що вам доведеться страждати. Засоби від неї можуть покращити самопочуття та усунути деякі симптоми, доки вона не мине.

Якщо у вас з'являються симптоми застуди, як-от невелика лихоманка або біль у тілі, ви, ймовірно, заражені вірусом, стверджує Сара Лі, докторка медичних наук, лікарка невідкладної медичної допомоги.

Якщо йдеться про застуду, немає універсальних ліків. Ваша імунна система боротиметься з вірусом і, зрештою, інфекція має пройти свій шлях, каже докторка Лі. Однак є багато речей, які ви можете зробити, щоб зміцнити своє тіло для боротьби з інфекцією.

Уникайте зневоднення

Фото: freepik.com

"Хороше зволоження допомагає вашому організму отримати додаткову енергію, необхідну для боротьби з інфекцією", – каже докторка Лі. Коли у вас вірусна інфекція, у вас може виникнути зневоднення з низки причин – наприклад, зниження апетиту чи втрата рідини в організмі через озноб або підвищене потовиділення.

Рясне вживання рідини збільшує загальний обсяг крові та кровообіг в організмі. Це збільшення об'єму та кровотоку несе більше кисню і поживних речовин для підтримки наших імунних клітин, допомагаючи їм добре боротися з вірусом.

Вода є очевидним вибором з погляду гідратації, але докторка Лі каже, що ви також можете розглянути можливість вживання напоїв із додаванням електролітів, як-от вітамінна вода. Електроліти – це важливі мінерали, які сприяють різним функціям організму. Поповнювати їх запаси під час хвороби є особливо важливим, оскільки вони допомагають організму зберігати баланс.

Тримайте стрес під контролем

Якщо стрес стає регулярною проблемою, він може послабити природний захист вашого організму від хвороб. Врахуйте, що хронічний стрес впливає на здатність організму регулювати свою імунну відповідь. І якщо ваша імунна система не реагує належним чином на загрози (наприклад, віруси застуди), у вас більше шансів заразитися.

Хоча повністю запобігти стресу неможливо (особливо зараз), ви можете краще справлятися з ним за допомогою практик усвідомленості, як, наприклад, медитація. Дослідники виявили докази того, що медитація може допомогти зміцнити вашу імунну систему та покращити загальний стан здоров'я.

Приймайте безрецептурні ліки

Фото: freepik.com

Під час лікування симптомів застуди часто допомагають перевірені методи. Показовий приклад: ліки, які відпускаються без рецепта.

Лікарка О'Магоні рекомендує неседативні антигістамінні препарати, як-от "Кларитин", у разі закладеності носа, тому що вони мають менше побічних ефектів, ніж комбінації "застуда і грип". Від кашлю лікарка рекомендує такі ліки, як "Муцинекс".

Вищезгадані препарати вважаються безпечними і мають перевірену ефективність, але докторка О'Магоні каже, що однаково важливо отримати схвалення свого лікаря. Вона застерігає від використання комбінованих препаратів типу "застуда і грип", зокрема тому, що вони містять протизастійні засоби та седативні гістаміни. Як результат, вони викликають серйозніші побічні ефекти, наприклад, підвищення артеріального тиску або надмірну сонливість.

Дотримуйтеся збалансованої дієти

В негоду експерти радять уникати фастфуду та оброблених продуктів. Нездорова їжа містить велику кількість цукру, жирів і консервантів, які можуть посилити запальну реакцію вашого організму, каже доктор Брукс. Це посилює такі симптоми, як закладеність носа і біль у горлі.

Дотримуйтеся вживання цільних продуктів, як-от фрукти, овочі, курка, риба, картопля, рис і боби, рекомендує доктор Брукс. Ці продукти містять макро- та мікроелементи, необхідні вашому організму для підтримки передових клітин, які борються із "загарбниками" та захищають вашу імунну систему. Дослідження підтверджують цю думку. Численні дослідження свідчать, що продукти, які ми їмо, прямо чи опосередковано впливають на наші імунні клітини та їхні функції.

Зробіть щеплення

Фото: freepik.com

Чи знаєте ви, що регулярне застосування вакцин може допомогти запобігти застуді? Цікаво, що люди, які зробили щеплення від грипу, менше застуджуються, стверджує докторка О'Магоні. Ймовірно, те, що проходить як легкий вірус, є грипом B, що включений до чотиривалентних щеплень, які зазвичай роблять щороку від грипу.

"Вакцини особливо важливі, якщо ви схильні до ризику серйознішого захворювання, як-от діабет, хвороби серця або проблеми з імунітетом", – каже Джессі Бракамонте, доктор медичних наук, лікар сімейної медицини.

Отримуйте більше вітаміну С

Вітамін С міститься в багатьох фруктах та овочах, включно з апельсинами, помідорами і картоплею. Ця поживна речовина підтримує ваші м'язи й кістки, сприяє загоєнню ран і може навіть зменшити тяжкість застуди.

Дослідження показало, що в учасників, які страждають на застуду і приймали вітамін С, спостерігалося значне зниження тяжкості симптомів. Також вчені дійшли висновку, що приймання добавок вітаміну С скорочує тривалість застуди.

Більшість із нас отримують рекомендовану щоденну кількість вітаміну С з їжі, але, можливо, варто обговорити зі своїм лікарем і розглянути можливість приймання добавок. Вітамін С – це антиоксидант, який допомагає нейтралізувати вільні радикали в організмі, тому вживання достатньої його кількості допомагає підтримувати здорову імунну систему, стверджує доктор Брукс.

Нормалізуйте свій сон

Фото: freepik.com

Дослідники виявили, що люди, які не сплять хоча б сім годин на добу, сприйнятливіші до застуди, ніж ті, хто спить вісім і більше годин. Аналогічно, люди, які не висипаються, від контакту з риновірусом (поширеним типом вірусу застуди) з більшою ймовірністю захворіють.

Встановлення режиму нічного сну допоможе вам заспокоїтися та забезпечити достатній відпочинок для підтримки імунної системи.

Додайте мед до улюбленого гарячого напою

Фото: freepik.com

До 50% людей, що захворіли на застуду, як перший симптом зазначають біль або першіння в горлі. Підтримка гідратації та приймання безрецептурних ліків можуть полегшити дискомфорт у горлі, але мед може вивести ці зусилля на новий рівень. Це тому, що він має протимікробні властивості. Іншими словами, він захищає від шкідливих патогенів, як-от віруси й бактерії.

Доктор Брукс каже, що у східній медицині мед регулярно використовується як протизапальний засіб. Він дешевший за більшість безрецептурних ліків і його легко додавати в гарячі напої – каву та чай. Цілюща сила меду в разі застуди поширюється не лише на біль у горлі. Мед – чудовий засіб від кашлю, каже лікарка Лі.

Додайте чайну ложку меду у вибраний вами теплий напій. Перемішайте, поки він не розчиниться, і випийте.

Тримайте зволожувач повітря увімкненим

Фото: freepik.com

Респіраторні віруси, як і ті, що викликають застуду, залишаються заразними вдвічі довше в сухому середовищі. Розгляньте можливість використання зволожувача повітря, щоб запобігти зараженню інших членів вашої родини. Дослідження показують, що підтримання вологості у приміщенні понад 40% знижує інфекційність вірусних частинок.

Зволожувач має інші переваги. Наприклад, докторка Лі каже, що використання зволожувача може допомогти за закладеності носа й горла, руйнуючи слиз. Однак якщо ви використовуєте зволожувач, переконайтеся, що вода, резервуар і фільтр чисті. Брудні зволожувачі можуть виділяти в повітря бактерії або грибки.

Цей контент не замінює професійну медичну консультацію чи діагностику. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, перш ніж застосовувати будь-який план лікування або профілактики.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ТСН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини