Медики виявили запоруку здорового старіння
Існує безліч способів забезпечити собі більш комфортне та здорове старіння, але цього разу медики з Національних інститутів охорони здоров'я США знайшли найпростіший із них: треба просто пити більше води.
Про це йдеться у статті, опублікованій у журналі eBioMedicine, інформує UAINFO.org.
Відомо, що в різних людей старість протікає по-різному. Поки хтось довгий час зберігає молодший вигляд, хтось стрімко старіє. Поки одні доживають свій вік без серйозних проблем зі здоров'ям, інші страждають від вікових захворювань.
Читайте також: Вчені дізналися, чому з віком м'язи слабшають
Оскільки у багатьох країнах середній вік населення зростає, завдання дослідників – знайти та розробити способи забезпечення людям комфортного старіння. Це дозволить їм на довгі роки зберегти здоров'я та трудову активність.
Раніше вчені вже з'ясували, що довічне обмеження мишей у воді скорочує їм життя приблизно на пів року, що порівняно з 15 роками людського життя. Наразі дослідники з Національних інститутів охорони здоров'я США перевірили гіпотезу, згідно з якою оптимальна кількість води в раціоні людей середнього віку може уповільнити процес старіння.
Для цього вони скористалися даними, зібраними в рамках іншого дослідження, яке пов'язувало нестачу води з ризиком серцевої недостатності. Вибірка включала 15 752 особи віком від 45 до 66 років, за якими вели медичне спостереження протягом 25 років. Щоб визначити, скільки води випиває людина, вчені аналізували вміст натрію у сироватці їхньої крові. Для оцінки відносної швидкості старіння розраховували біологічний вік та оцінювали ризики хронічних захворювань та передчасної смерті.
Читайте також: "Сплески" фізичної активності лише на декілька хвилин на день значно знижують ризик смерті, – дослідження
Виявилося, що у людей, які вживали недостатньо води в середньому віці, на 40 відсотків підвищувався ризик розвитку хронічних захворювань у літньому віці. Згідно з висновками вчених, люди з показником сироваткового натрію понад 142 мілімолі на літр перебувають у «групі ризику» за рядом захворювань, таких як серцева недостатність, інсульт, діабет та деменція.
Хоча потрібні додаткові дослідження, в яких люди з «неправильним» натрієм почнуть пити більше води, простий аналіз крові може підказати пацієнтам, з чим вони можуть зіткнутися в старості.
За оцінками дослідників, близько половини людей по всьому світу випивають за добу суттєво менше за норму. І не завжди причиною тому — відсутність доступу до прісної води. Потрібна додаткова профілактична робота, щоб покращити здоров'я населення без суттєвих фінансових витрат.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки