MENU

У Британії археолог-аматор відкрив систему письма, якою могли скористатися ще під час Льодовикового періоду

1082 0

У Британії археолог-аматор відкрив систему письма, якою могли скористатися ще під час Льодовикового періоду

Археолог-аматор із Британії Бен Бекон відкрив систему письма, якою могли користуватися мисливці-добувачі ще під час Льодовикового періоду. Він дійшов висновку, що наскельні написи давністю понад 20 тисяч років були формою місячного календаря.

Відповідне дослідження було опубліковано у Кембриджському археологічному журналі. Про це повідомляє The Guardian та CNN, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.

20 000-річні позначки, зроблені мисливцями-добувачами поряд із малюнками тварин-жертв, зафіксували поведінку тварин, "критичну" для виживання людей.

Позначки у вигляді ліній, точок та знаків "Y" були виявлені на більш ніж 600 зображеннях льодовикового періоду на стінах печер та переносних предметах по всій Європі. Археологи довгий час вважали, що ці позначки мали якесь значення, але ніхто не міг їх розшифрувати.

Бен Бекон провів незліченну кількість годин, намагаючись розшифрувати систему "протопису", яка, як вважається, старша за інші аналогічні системи ведення записів як мінімум на 10 000 років.

Свою теорію він розповів групі вчених, до якої входили два професори Даремського університету та один з Університетського коледжу Лондона.

Читайте також: Загублене місто хетів: вчені знайшли нові підтвердження його місцезнаходження

Співавтор і професор палеолітичної археології в Даремському університеті Пол Петтіт зазначив, що радий, що серйозно поставився до ініціативи Бекона.

"Ми давно підозрювали, що ці послідовності мітки, знайдені поруч із зображеннями хижих тварин, щось говорили про цих тварин, але ми поняття не мали, що вони говорили", – додав він.

Використовуючи цикли народження еквівалентних тварин сьогодні як орієнтир, команда дійшла висновку, що кількість міток, пов'язаних з тваринами льодовикового періоду, була рекордною за місячним місяцем, коли вони спаровувалися. Вони вважають, що символ "Y" означав народження, а періоди парування були показані довгими послідовними лініями та точками. Жодних предикторів періодів міграції вони не виявили.

"Записи мали вирішальне значення для палеолітичних мисливців-збирачів, від яких залежало їхнє виживання, тобто спарювання та народження дітей, коли тварин можна було знайти у великій кількості", – пояснив Пол Петтіт.

Зазначимо, що раніше ранньою формою писемності у світі вважалася шумерська писемність, винайдена людьми в Месопотамії (сучасний Ірак, Туреччина і Сирія), яка сягає 8000 до н.е.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини