Загублене місто хетів: вчені знайшли нові підтвердження його місцезнаходження
Останні відкриття, зроблені під час розкопок на місці археологічної пам'ятки Ушакли в турецькій провінції Йозгат, можуть підтвердити гіпотезу, що в цьому місці знаходилося одне з найважливіших міст колись могутньої Хетської імперії – Зіппаланда. Його ще називають загубленим містом хетів – древнього індоєвропейського народу, який населяв територію сучасної Туреччини.
Як пише Heritage Daily, італійські археологи, які працюють у співпраці з Турецькою археологічною місією, кілька років проводять розкопки кургану Ушакли. Він вважається одним із можливих місць, де могла розташовуватися Зіппаланда, інформує UAINFO.org.
Під час розкопок цього сезону дослідники виявили круглу споруду хетської епохи. Вона знаходиться на північ від іншої будівлі, яка, ймовірно, була головним храмом міста.
Читайте також: Вчені за допомогою лідара змогли виявити поселення давньої цивілізації майя
Функція та мета знайденої споруди поки що залишаються загадкою для вчених. Однак професор Пізанського університету Анаклето Д'Агостіно вважає, що вона була возведена з ритуальною метою.
"Спорудження разом з іншими знахідками, виявленими за ці роки, допоможе зміцнити ідентифікацію Ушакли з хетським містом Зіппаланда, культовим центром та королівською резиденцією", – каже вчений.
Під час попередніх розкопок було знайдено чотири фрагменти клинописного листа та кераміки. Вони підтверджують, що курган утворився у хетську епоху. Також вчені знайшли кілька будівель, які, ймовірно, є храмом і фортецею.
Читайте також: В Ізраїлі розкопали гробницю "акушерки Христа". ФОТО
Хетське царство – могутня давня держава в Малій Азії. Воно існувало близько 1800–1180 років до н.е. Зіппаланда вважається одним із культових центрів хетів. Вона була присвячена богові погоди. Місто, точне місцезнаходження якого прагнуть встановити вчені, описують виявлені стародавні таблички. Вони були знайдені в Хаттусі – столиці хетів, що розташовувалась на території сучасної центральної Анатолії в 100 км з гаком на схід від Анкари. На них, зокрема, "описані" міське життя, фестивалі та ритуали.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки