Зеленський призупинив громадянство "чортової дюжини" священників УПЦ МП
Митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан (справа) з єпископом Ладижинським Сергієм
Президент України Володимир Зеленський своїм указом в останні дні 2022 року призупинив громадянство низки священників УПЦ МП. Оскільки указ містить персональну інформацію, на сайті глави держави він не публікується згідно з чинним законодавством.
Як пише LB.ua, загалом в указі згадано 13 високопоставлених церковників Московського патріархату, серед яких - підозрюваний у держзраді митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, а також близький до нього єпископ Ладижинський Сергій (Аніцой), інформує UAINFO.org.
Громадянство для низки священників УПЦ МП Зеленський призупинив указом № 898/2022 від 28.12.2022. На сайті глави держави указу під таким номером немає: після документа з №896/2022 йде указ №899/2022.
Втім, констатує видання, відсутність указу у публічному доступі не дивна, адже він містить персональні дані, розголошення яких забороняється законом.
За інформацією джерел порталу, в указі мова йде про призупинення громадянства 13 представників УПЦ.
"Зокрема, йдеться про митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана, якому СБУ вручила підозру у держзраді. За наявною інформацією, він є власником російського паспорта. Також — вікарія Тульчинської єпархії, єпископа Ладижинського Сергія, який є до Іонафана дуже близькою людиною", – зазначено у повідомленні.
Читайте також: "Padre Mercedes": італійська Сorriere della Sera потролила намісника Києво-Печерської лаври
Згідно з даними джерел видання, в указі президента про призупинення громадянства України фігурують:
– Єлецьких Анатолій Іванович — митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, якому СБУ вручило підозру у держзраді.
– Аніцой Сергій Леонідович — вікарій Тульчинської єпархії, єпископ Ладижинський Сергій, на якого, за даними ЗМІ, записане усе майно Іонафана.
– Вініченко Володимир Семенович — архієпископ Новоазовський Варсонофій (Донецька єпархія).
Уродженець Донецька з освітою Московської духовної семінарії та досвідом роботи у храмах на території РФ, він, як писали у мережі, після початку російської агресії у 2014 році брав участь у заходах, які влаштовували бойовики на окупованих територіях Донбасу. Зокрема, у 2015 році разом з керівництвом сепаратистів відсвяткував “день республіки" так званої “ДНР". Також Варсонофій провів у окупованому Донецьку поминальну службу за терористом Михайлом Толстих на прізвисько "Гіві".
– Градомський Віктор Анатолійович — протоієрей Віктор, настоятель храму Олександра Невського (Одеська єпархія)
– Донєнко Микола Миколайович — вікарний архієрей, єпископ Ялтинський Нестор
– Єгоренко Валентин Володимирович — митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, у якого СБУ проводила обшуки та знайшла російські паспорти "керівництва єпархіальних структур", зокрема його власний. Також було повідомлення про виявлення в єпархіальних комп’ютерах дитячої порнографії, вилучене відео вивчає слідство.
– Масленніков Олексій Олександрович — митрополит Роменський і Буринський Іосиф (Роменськая єпархія). Роменська єпархія також вирішила залишитися під омофором патріарха РПЦ Кирила Гундяєва й зупинила поминання за богослужінням митрополита Онуфрія.
Читайте також: Поганий знак для Онуфрія: на святкуванні річниці висвячення митрополит УПЦ МП вилив на себе чашу з "кров‘ю Христовою"
– Середній Іван Петрович — митрополит Дніпропетровський і Павлоградський
– Скобіола Андрій Петрович — архієпископ Волноваський, вікарій Донецької єпархії, настоятель Святовасилівського чоловічого монастиря
– Таранов Олександр Борисович — архієпископ Ровеньківський і Свердловський Аркадій, який відзначився колабораціонізмом та втік до Росії.
– Швець Ростислав Пилипович — митрополит Симферопольський і Кримський Лазар
– Шинкарьов Віктор Сергійович — архиєпископ Костянтинівський Паїсій, а даними ЗМІ, брав активну участь в заходах терористичної організації "ДНР.
– Яковенко Ігор Федорович — митрополит Святогірський, вікарій Донецької єпархії, намісник Свято-Успенської Святогірської Лаври.
Джерела видання також стверджують, що повідомлення про втрату громадянства церковниками, чиї імена перераховано в президентському указі, отримала Державна міграційна служба.
Згідно з чинними правилами, надалі особи без українського громадянства можуть бути депортовані.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки