MENU

Фінські дослідники назвали найрозумнішу породу собак

3513 0

Фінські дослідники назвали найрозумнішу породу собакБельгійська малінуа виявилася найрозумнішою

У новому дослідженні більше ніж тисяча собак 13 різних порід брала участь у низці тестів, покликаних визначити розумові здібності найкращих друзів людини.

Дослідження опубліковане у журналі Scientific Reports, інформує UAINFO.org.

Люди «за умовчанням» вважають собак розумними тваринами. Однак, щоб перевірити їхні здібності та зробити висновок про інтелект, фінські вчені використали набір тестів, які успішно зарекомендували себе в дослідженнях на інших видах тварин.

Тести включали завдання, що оцінюють різні види інтелекту, — від здатності сприймати людські жести до просторової уяви. Деякі із завдань також зачіпали пам'ять та здатність імітувати задану поведінку. Один тест полягав у тому, що собаці потрібно було звернутися до свого власника за допомогою у вирішенні важкого завдання.

Читайте також: Вчені порівняли середню тривалість життя різних порід собак

У дослідженні, яке зайняло шість років, взяли участь понад тисячу собак 13 різних порід, які зарекомендували себе як найрозумніші компаньйони людини (наприклад, німецькі вівчарки). Дослідники обмежили кількість досліджуваних порід, щоб мати можливість протестувати якнайбільше собак однієї породи (не менше 40) для кращої достовірності результатів. Автори намагалися брати приблизно рівну кількість кобелів та сук віком близько трьох років, щоб виключити вплив статі та віку.

Собаки проходили через набір тестів, заробляючи певну кількість балів на користь своєї породи. Потім вчені підрахували бали та усереднили їх «по породі», що дозволило виявити переможця.

Читайте також: "Божественна пропорція": сім найкрасивіших порід собак. ФОТО

Хоча собаки всіх вибраних порід показали хороші результати, найкращими виявилися бельгійські малінуа. Ці собаки, що зовні нагадують німецьку вівчарку, але більш витонченої статури, багато років задіяні в поліцейській службі та чудово себе показують. На другому місці опинилися бордер-коллі, на третьому – ховаварти. А ось німецькі вівчарки до трійки переможців не потрапили.

Варто зазначити, що результати дослідження аж ніяк не абсолютні, як у принципі будь-які спроби ранжування тварин за підсумком обмеженої серії тестів. Як результати тестів IQ не можна вважати надійним мірилом людського інтелекту, так і будь-які інші тести дають лише приблизне уявлення про розумові здібності тварин.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини