MENU

Рамштайн-8: Розчарування від Берліна, обіцянки США та підготовка до масштабного наступу Росії навесні

1192 0

Рамштайн: Розчарування від Берліна, обіцянки США та підготовка до масштабного нападу Росії навесні

У німецькому Рамштайні у п'ятницю, 20 січня, закінчилося восьме засідання Контактної групи з питань оборони України. Учасники зустрічі, а це керівники оборонних відомств понад 50 країн, не дійшли згоди щодо постачання Києву основних танків Leopard. Очікується, що остаточне рішення з цього приводу може бути ухвалене пізніше.

Основні підсумки "Рамштайну-8" підбиває видання Кореспондент.net, інформує UAINFO.org.

Чому не домовилися

Сьогодні увага союзників була сфокусована на допомозі Україні, яка зробить її успішною на полі бою безпосередньо "зараз", заявив Міністр оборони США Ллойд Остін під час пресконференції за підсумками зустрічі.

Він підтвердив слова свого німецького колеги Бориса Пісторіуса про те, що сторони не мають "одностайної думки" про танки та заявив, що Німеччина не готова постачати Leopard для України. Зазначимо, що США також відмовилися надати Abrams через "високу ціну їхнього обслуговування".

Читайте також: Захід почав давати Україні більше зброї: експерт пояснив, чому "це вигідно усім"

Остін додав, що на сьогодні багато країн Євросоюзу згодні передати німецькі танки, які є у них, тому переговори продовжаться. Зокрема, Захід має вікно можливостей до весни, щоб передати танки, перш ніж ЗСУ почнуть контрнаступ.

"Ми розуміємо, про який проміжок часу ми говоримо: відсьогодні та до весни, коли буде сприятлива пора для контрнаступу. Коли мова про танки, так, сьогодні Польща пропонує Україні надати танки. Поки якісь інші додаткові оголошення я не можу надати ", - сказав він.

Версія Берліна

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус назвав помилковим враження, що утворилася "згуртована коаліція, на шляху якої стоїть Німеччина".

"Є вагомі аргументи на користь поставки, є вагомі аргументи проти", - сказав Пісторіус, додавши, що він поки що не може сказати, яким буде рішення і коли воно буде ухвалено.

Водночас він доручив міністерству перевірити свої запаси Leopard 2 для можливого постачання в Україну. Аудит повинен визначити точну кількість танків, які є у збройних силах ФРН та у виробників. Увага приділятиметься кількості танків та їх стану. Все це стане підготовкою до дня, "який може наступити", сказав Пісторіус.

Читайте також: Британія може передати Україні аналог ATACMS – CNN

Він також не вважає, що затягування постачання танків може призвести до поразки України.

"Ні, тому що ми ухвалимо рішення якнайшвидше. І ми вже підтримуємо Україну великими обсягами і продовжуватимемо нашу підтримку стільки, скільки буде потрібно, поки війна не закінчиться", - повідомив він.

Яке озброєння передадуть

Ллойд Остін повідомив, що США передають Україні додаткові ЗРК NASAMS та вісім систем ППО Avenger. Також глава Пентагону заявив, що новий пакет допомоги допоможе задовольнити потребу ЗСУ у бронетехніці та бойових машинах. Допомога США включає: 59 бойових машин піхоти Bradley; 90 бронетранспортерів Stryker; 53 бронемашини з посиленим протимінним захистом MRAP; 350 багатоцільових колісних транспортних засобів високої мобільності HMMWV.

Інші види озброєння, які Україна має отримати від союзників за підсумками восьмої зустрічі у форматі Рамштайн:

  • ППО від Франції, Німеччини та Великобританії, зокрема, батарея ЗРК Patriot від Німеччини;
  • ракети для Patriot, пускові установки та навчання від Нідерландів;
  • купівля Канадою ЗРК NASAMS та снарядів до неї;
  • танки Challenger 2 від Великої Британії;
  • БМП CV90 та САУ Archer від Швеції;
  • 19 гаубиць від Данії;
  • більше вертольотів, ПЗРК Stinger та іншого обладнання від Латвії;
  • великий пакет допомоги від Естонії, який включає 155 мм снаряди для гаубиць і не тільки.

 

Міністр оборони Німеччини також анонсував новий пакет військової допомоги Україні обсягом один мільярд євро. Крім ЗРК Patriot, до нього увійдуть ще сім САУ Gepard та ще один ЗРК Iris-T SLM з додатковими керованими ракетами.

Перемога у 2023 році малоймовірна?

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час зустрічі в Рамштайні висловив думку, що навряд чи Україна зможе вигнати окупантів з усієї своєї території внаслідок воєнної перемоги у 2023 році: "Це не означає, що цього не може статися, не означає, що цього не станеться, але це буде дуже, дуже складно".

На думку генерала, цього року можлива стабілізація фронту, яка залежатиме від постачання військової допомоги українським захисникам та їхнього навчання. Міллі також вважає, що захисники України у 2023 році можуть провести "значну" тактичну наступальну операцію та звільнити ще частину своєї території.

Читайте також: Міллі про новий пакет допомоги Україні: це еквівалент двох бригад

"Але я все ж таки вважаю, що врешті-решт ця війна, як і багато війни до неї, закінчиться за столом переговорів", - додав він.

Міллі також повідомив, що втрати ЗС РФ з початку вторгнення досягають значно понад сто тисяч, також Кремлю за допомогою мобілізації зараз вдалося набрати 200-250 тисяч для поповнення втрат.

"Востаннє, коли я публічно говорив про втрати росіян, я сказав, що вони перевищують 100 тисяч. Зараз скажу, що вони значно перевищують 100 тисяч. Росіяни зазнали колосальних втрат серед військових. Йдеться і про регулярну армію, і про найманців із ПВК Вагнер та про інші сили, які воюють на боці РФ", - сказав Міллі.

Він уточнив, що цифра включає не лише загиблих російських військових, а й поранених та, в деяких випадках, дезертирів.

Глава ОКНШ армії США зазначив, що й Україна "також зазнала величезних втрат", але відмовився наводити хоча б приблизні оцінки. Він же наголосив, що Україна зазнає величезних збитків.

"Більшість цивільних було вбито в результаті дій Росії - росіяни б'ють по цивільній інфраструктурі. Також було завдано значної економічної шкоди, зруйновано енергетичну інфраструктуру. Українські військові теж зазнали значних втрат. Це дуже кривава війна, і з обох боків є значні втрати. Саме тому я говорю, що рано чи пізно це у певний момент завершиться за столом переговорів, щоб настало завершення війни", - сказав Міллі.

Читайте також: Остін: У Росії значні бойові втрати і вичерпуються боєприпаси

Сполучені Штати також закликали Україну поки що утриматися від початку масштабного наступу. Про це у п'ятницю, 20 січня, повідомило Reuters із посиланням на власні джерела.

Так, один з американських чиновників на умовах анонімності заявив, що США запропонували Києву спочатку дочекатися нової партії американської зброї та завершення навчань українських військових.

Переговори США з Україною про контрнаступ проходять у контексті того, що ЗСУ матиме достатньо часу на навчання поводженню з найновішим американським озброєнням.

Резніков назвав "Рамштайн-8" "чудовою зустріччю друзів"

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що частина домовленостей щодо допомоги Україні залишилася таємницею для преси. Оскільки низка країн називала свої пакети допомоги "за зачиненими дверима". Також він назвав зустріч у Рамштайні "чудовою зустріччю друзів". Про це у п'ятницю, 20 січня, він написав у своєму Twitter.

"Це була чудова зустріч друзів. Вільний світ стоїть поряд з Україною та аплодує мужнім українським воїнам та нашому мужньому народу. Українська армія отримає більше зброї та амуніції", - написав Резніков.

Він додав, що зло буде покарано, Україна здобуде перемогу.

Читайте також: Нідерланди готові розглянути передачу Україні винищувачів F-16 і назвали для цього умову

А в інтерв'ю українській службі "Голос Америки" Резніков сказав, що на засіданні Контактної групи з оборони України Рамштайн у Німеччині велика увага була приділена "посиленню протиповітряної оборони".

"Це питання, яке серйозно розвивається, ми говорили не тільки про Patriot, а й про інші системи. Йдеться про короткі, середні і дальні можливості дії, так само це стосується по висоті", - заявив Резніков.

"Наше завдання - не втратити ініціативу. Тому сьогодні прозвучало одне з ключових слів - своєчасність та негайність надання допомоги", - наголосив він.

Резніков також зазначив, що Україна готується до потенційного масштабного нападу Росії навесні, і партнерам про це відомо: "Ми давно про це говоримо, і наша розвідка, і аналітики, і Генеральний штаб, тому ми, звичайно, до цього готуємося, ми, звичайно, сигналізували про це нашим партнерам і ми з ними - на одній сторінці у сприйнятті всіх цих ризиків”.

Він наголосив, що учасники зустрічі домовилися "створювати здібності ЗСУ та сектору безпеки та оборони для продовження контрнаступальних операцій з метою звільнення українських територій".

"Ключова мета членів клубу Рамштайн - це повна підтримка України до перемоги. Перемога України має бути однозначною і якнайшвидше без будь-яких умов. Це загальний настрій і те, що звучало сьогодні в залі від усіх учасників", - сказав міністр.

Читайте також: Президент Зеленський закликав обговорити відправку Україні ракет та F-16 на наступному "Рамштайні"

Щодо танків Leopard-2, він зазначив, що за результатами Рамштайна "маємо оптимістичний прорив". Міністр пояснив, що учасники зустрічі дійшли згоди, що країни, які мають на озброєнні Leopard-2, можуть розпочинати навчальні курси для українських танкових екіпажів.

"Звичайно, поки рішення німецької сторони важливе, і ми отримали розуміння, що перешкод щодо підготовки наших екіпажів для країн-партнерів, підготовки наших військових на Леопардах немає", - сказав Резніков.

Постачання літаків на цій зустрічі, за словами голови Міноборони, не обговорювалися.

"Боротьба" за танки продовжиться

Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення підбив підсумки зустрічі у Німеччині та нагадав, що предмет обговорення в Рамштайні не завжди можна називати публічно. Він заявив, що сьогоднішня зустріч зміцнить стійкість України, а союзники підтримуватимуть Київ стільки, скільки потрібно для її перемоги.

"Так, ще доведеться поборотися за постачання сучасних танків, але щодня ми робимо сильнішою очевидність безальтернативності того, що рішення щодо танків має бути прийняте", - сказав президент.

Він подякував союзникам за обіцяну артилерію, снаряди, сотні бойових машин, ракети для реактивних систем.

"Єдине у всьому цьому, що слід наголосити, - це час, час поставок. Кожна домовленість повинна виконуватися дуже швидко - для нашої оборони. Наступний тиждень, до якого ми вже готуємося, має також принести свої оборонні плоди", - додав він.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини