У Росії розгорається протистояння між Пригожиним і Гіркіним, це вигідно Путіну – ISW
Засновник приватної військової компанії "Вагнера" Євген Пригожин посварився з колишнім російським офіцером Ігорем Гіркіним. Терорист "Стрєлков" звинуватив "кухаря Путіна" в тому, що він навмисне неправильно витлумачив його кри. тику політичних устремлінь і використання інфопростору як напад на сили ПВК, що воюють проти України.
На думку аналітиків, ця сварка оголює нову сферу конкуренції між російськими націоналістичними групами за політичний вплив у РФ. Водночас воно вигідне самому диктатору Володимиру Путіну, зазначає Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW), пише Обозреватель, інформує UAINFO.org
Так, колишній ватажок бойовиків "ДНР" заявив, що інтерв'ю пов'язаного з "Вагнером" видання RiaFan із неназваним командиром найманців, який звинуватив Гіркіна у відході з позицій на Донбасі у 2014 році, "було спробою анонімно дискредитувати його".
Терорист звинуватив Пригожина в тому, що він продовжує спрямовувати сили "Вагнера" для підтримки операцій у Сирії та африканських країнах замість того, щоб задіяти їх "для перемоги у війні в Україні".
У відповідь ватажок "вагнерівців" заявив, нібито він не має політичних амбіцій, а його команда намагалася підкупити Гіркіна, щоб змусити його припинити критикувати сили ПВК, оскільки це могло призвести до ув'язнення його бойовиків за незаконну найманську діяльність.
Пригожин також перебільшив свій авторитет, заявивши, що він не може відкликати "вагнерівців" із Африки, оскільки "дав обіцянку кільком президентам", що "захищатиме їх". Крім того, заявив, нібито його сили "де-факто виграли війну в Сирії", хоча 2015 року їх "вигнали з Донбасу".
Він повторив, що заснував, контролює та спонсорує "Вагнера", і саркастично запропонував Гіркіну приєднатися до одного зі штурмових загонів ПВК в окупованій частині Луганської області. Той у відповідь запевнив, що зробить це, якщо "Пригожин надішле йому серйозне запрошення".
Пригожин ще більше принизив Гіркіна, заявивши, що його група не розсилає запрошень, та й терорист не буде ефективним на передовій, тому що він "зацікавлений тільки в просуванні себе для фінансової вигоди".
"Пригожин і Гіркін, які обидва критикують поведінку глави РФ Путіна у війні, ймовірно, змагаються за вплив і заступництво серед провоєнних політиків, розчарованих ходом війни. Раніше зазначалося, що російські націоналісти розділені на три окремі групи, які переслідують різні цілі, водночас і односторонньому порядку критикуючи міністерство оборони РФ: це російські ветерани або маріонетки, націоналісти зі своїми приватними силами, а також російські блогери і військові кореспонденти", – нагадали в ISW.
Зазначається, що Гіркін представляє фракцію ветеранів завдяки своїм зв'язкам із ветеранськими організаціями, такими як "Всеросійські офіцерські збори". А Пригожин є самопроголошеним націоналістом, який має доступ до паралельної військової структури.
Хоча обидва затято заперечували свої політичні устремління в Росії, вони продовжували критикувати міноборони і Кремль, прагнучи підвищити свою значущість у суспільстві на тлі військових невдач ЗС РФ.
На думку аналітиків, Пригожин і Гіркін змагаються за прихильність із тими ж воєнними націоналістичними патронажними мережами в Кремлі, які представлені відвертими націоналістично налаштованими політиками. Перший, наприклад, залучає членів партії "Справедлива Росія – за правду" та націоналістично налаштованого голову Держдуми В'ячеслава Володіна до легалізації "вагнерівців" у Росії.
Однак Гіркін розірвав зв’язки із багатьма офіційними особами з яскраво вираженою націоналістичною риторикою, такими як Володін, і може бути розчарований тим, що не здатний досягти такої ж політичної влади, яку він мав у 2014 році під час окупації Криму та деяких частин Донецької й Луганської областей.
"Однак нападки Пригожина на Гіркіна можуть піти на користь Путіну. Пригожин займає дуже чільне місце в російському інформаційному просторі, і багато блогерів у відповідь на цей обмін думками звинуватили Гіркіна у відсутності бойового досвіду та боягузтві. Пригожин, можливо, намагався підірвати позиції Гіркіна, щоб отримати вплив у націоналістичному просторі, одночасно, але не обов'язково навмисно, дискредитуючи одного з найвидатніших критиків Путіна", – вважають у ISW.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки