Тільки для багатих: у Зімбабве вирішили збудувати нову столицю
Влада Зімбабве шукає інвесторів, які будуть готові вкластися в будівництво футуристичного міста Кіберсіті, що стане новою столицею цієї африканської країни.
Згідно із задумом, місто буде споруджено за 18 км від нинішньої столиці – Хараре. Там будуть збудовані нові будівлі національного парламенту, президентський палац та штаб-квартира Центрального банку країни, а також будівля Верховного суду, фондова біржа та інші споруди, інформує UAINFO.org з посиланням на Оxu.az.
У проєкті передбачені хмарочоси, торгові центри та близько 250 розкішних вілл, які будуть по кишені лише багатим громадянам. Також планується звести власну сонячну електростанцію, оскільки у Зімбабве щодня відбуваються 19-годинні відключення електроенергії.
Читайте також: Хакер з Нідерландів виставив на продаж особисті дані майже всіх австрійців
За словами мільярдера Шаджі Ул Мулка, що вклав у проєкт 500 млн доларів, близько трьох десятків вілл вже продано, а будівництво футуристичного міста в цілому коштуватиме 60 млрд доларів. Після завершення Кіберсіті нагадуватиме Дубай, упевнений інвестор.
Водночас у самому Харарі практично немає якісних доріг, сміття вивозять рідко, у передмісті відсутнє водопостачання, а світло відключають практично постійно.
На думку професора світової політики Школи східних та африканських досліджень у Лондоні Стівена Чана, за допомогою будівництва нового міста влада Зімбабве намагається просто заплющити очі на занепад Хараре. Замість того, щоб спробувати розв'язати проблеми, чиновники вважають за краще просто перенести столицю, "не турбуючи себе видами бруду та злиднів", зазначає Чан.
Читайте також: Влада КНДР ввела в столиці карантин через неназване захворювання
Критики проєкту впевнені, що таким чином нинішній президент країни Еммерсон Мнангагва в черговий раз намагається надати імпульс розвитку економіці Зімбабве, що руйнується. Відсоткові ставки країни залишаються одними з найвищих у світі, а річна інфляція становить 244%. Однак Мнангагва продовжує спроби залучити інвестиції в економіку, хоча вони переважно залишаються марними.
На цей час проєкт залишається лише на стадії планування. Частина площі під нове місто вже розчищена, але поки що на території стоїть лише один будинок із зеленим дахом.
За словами Чана, поява такого міста насправді стала б аномалією в країні, де більшість людей стикається з відсутністю чи розвалом інфраструктури. Професор упевнений, що Кіберсіті ніколи не буде збудовано.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки