MENU

В одній річковій рибі виявилось більше шкідливих хімікатів, ніж у цистерні забрудненої води

2148 0

В одній річковій рибі виявилось більше шкідливих хімікатів, ніж у цистерні забрудненої води

Згідно з дослідженням американських учених, з'їсти одну форель, виловлену в річках та озерах США, еквівалентно місячному споживанню води, забрудненої "вічними хімікатами".

Дослідження опубліковано у журналі Environmental Research, інформує UAINFO.org.

Пер- та поліфторалкільні сполуки (per-/polyfluoroalkyl substances, PFAS) розробили в 1940-х роках, їх досі масово використовують при виготовленні антипригарних покриттів, упаковок для харчових продуктів та піни для вогнегасників. Однак вони довгий час не руйнуються у навколишньому середовищі, накопичуючись у воді, повітрі та тілах живих організмів, що відносить їх до категорії так званих "вічних хімікатів".

Читайте також: "Вічні хімікати" виявили у дитячих товарах, навіть маркованих як екологічні

Накопичуючись у тілах людей, PFAS призводять до захворювань щитовидної залози, печінки, нирок, виразкового коліту, зниження імунітету, безпліддя та різних видів раку. І, як з'ясували американські екологи, серйозну дозу цих хімікатів може отримати людина, яка вживала одну річкову рибину.

Зібравши та проаналізувавши понад 500 зразків з річок та озер США з 2013 по 2015 рік, екологи виявили, що в середньому у прісноводній рибі міститься близько 9500 нанограмів PFAS на кілограм ваги. Іншими словами, за підрахунками дослідників, з'їсти одну форель рівноцінно місячному споживанню забрудненої води з вмістом PFAS 48 частин на трильйон (за мірками Агентства з охорони навколишнього середовища США безпечною вважається вода, в якій на трильйон частин припадає лише 0,02 частини PFAS).

Читайте також: В кишечниках маленьких детей обнаружили бактерии, которые используются для очистки промышленных загрязнений

Цікаво, що рівень вмісту PFAS у дикій річковій рибі був у 248 разів вищим, ніж у комерційно вирощуваній чи морській. Таким чином, люди, які вирішили купити форель у магазині, ризикують менше за тих, хто проводить вихідні за риболовлею або  купують рибу на ринку.

Результати дослідження наголошують на важливості введення обмежень і навіть повної заборони на виробництво та використання PFAS. Низка країн вже розглядає подібні законопроєкти. Але поки що не відомо, скільки мине часу, перш ніж небезпечні хімікати виявляться під забороною, а наша планета повністю очиститься від них.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини