Патріарх Кирил шпигував для СРСР у Швейцарії, – SonntagsZeitung
У 1970-х роках лідер Російської православної церкви Кирило працював на радянську секретну службу КДБ і шпигував у Швейцарії. Тоді він був відомий під псевдонімом "Михайлов".
Як повідомило німецьке видання SonntagsZeitung, він повинен був збирати інформацію про членів Всесвітньої Ради Церков і впливати на їхнє ставлення до Радянського Союзу, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
Як пише видання, Кирило Гундяєв завжди прагнув підлаштовуватися під політику уряду – нині він активно підтримує президента Росії Володимира Путіна, через що лідер церкви опинився під санкціями Великобританії та Канади.
Читайте також: "Тютюновий митрополит" і агент КДБ: спливли скандальні факти про патріарха Кирила
"Радянський Союз був атеїстичною державою, але репресії проти церкви згодом слабшали. Тодішньому 24-річному священнику Кирилу дозволили переїхати до Женеви, щоб представляти російських православних на Всесвітній раді церков", – повідомляє джерело.
Незважаючи на те, що він приїхав з Москви як офіційний представник, він швидко завоював довіру російської емігрантської громадськості.
У своїй автобіографії колишній консул радянського посольства у Женеві Вадим Мельников описував Гундяєва.
"Який він був гарний у молодості! На жаль, не одружений. Але жінки любили його. Він був високий, молодий і завжди в хорошому настрої. До нього тяглися люди", – говорив він.
Читайте також: Церква Гундяєва та Путіна: шо чекає на РПЦ після заборони УПЦ МП в Україні
Важливо відзначити, що Мельников був не просто дипломатом, а офіцером радянської секретної служби КДБ. З оприлюднених пізніше радянських файлів історики та російські журналісти зробили висновок, що Кирило Гундяєв також працював на КДБ у Женеві під псевдонімом "Михайлов". Він повинен був збирати інформацію про членів Всесвітньої Ради Церков і впливати на їхнє ставлення до Радянського Союзу.
Швейцарська федеральна поліція також створила справу про "російського священника" – вона підтверджує, що "монсеньйор Кирило", як він названий у картотеці, належав до КДБ.
Ні сам Кирило, ні РПЦ сьогодні не хочуть коментувати звинувачення у шпигунстві на користь КДБ. На запитання Всесвітня рада церков відповіла, що у неї "немає інформації" з цього питання.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки