Не хотіли кримчани до Росії: розвінчання міфів про Крим
Давайте поговоримо про Крим та кримчан. Разів двадцять, напевно, я чув від різних людей щось на кшталт: так у мене друзі, родичі, дівчина із Севастополя… та там усі російською мовою говорили… та всі там мріяли про возз'єднання з Росією… З чого робився висновок, що якщо українські війська повернуть собі Крим, то там розпочнеться небувалий партизанський рух і земля горітиме в них під ногами, пише у своєму блозі Дмитро Чернишов, інформує UAINFO.org.
Що тут неправда? Та практично все.
Не хотіли кримчани до Росії. Не хотіли російські возз'єднання зі своєю історичною Батьківщиною. Не буде жодної партизанської війни в Криму — колаборанти швидко самі злиняють, прапори тихо поміняють, ніякі партизани не підуть до аджимушківських каменоломень, щоб виходити звідти ночами і пускати під відкос поїзда.
Давайте по пунктам.
1. Чому кримчани не хотіли до Росії?
На виборах партія Гобліна-Аксьонова, у програмі якої було приєднання до Росії, набирала максимум 4%. Замало для загального бажання. Кримчани не хотіли до Росії — вони хотіли жити в багатшій країні. І щоби пенсії були московські. І щоб туристів приїжджало більше. Найкраще — нафтовики, звісно.
Читайте також: ЗСУ повинні взяти Крим в оточення і вибивати РФ далекобійними ракетами, – військовий
Давайте поставимо уявний експеримент. Припустимо, що кримчанам пропонують на вибір — німецькі пенсії чи російські, європейський шенген чи російський паспорт, британське правосуддя чи Басманний суд, туристів із Осло чи з Пензи. Як ви вважаєте, що оберуть обивателі? Обивателю начхати на політику. Він хоче не в Росію, він хоче туди, де йому буде краще.
2. Чому російська мова безлічі кримчан насправді нічого не означає?
Російська еміграція - одна з найбільших у світі. Якщо не помиляюся, більше за неї тільки китайська. Але росіяни в Нью-Йорку або Барселоні не мріють про приєднання Брайтон-Біч або Каталонії до Росії. Сумуєш по Омську чи Норильську? Навіщо ж ти себе мучиш, друже. Повертайся. Розповідатимеш на вітчизняному ТБ про жахи загниваючої Європи і про те, як ти мився вранці собакою через дуже великі рахунки за комуналку. Тебе там з руками відірвуть, очевидець ти наш ненаглядний.
3. Чому не буде жодної партизанської війни у Криму після повернення півострова до України?
Обиватель мав рожеві ілюзії, які російська пропаганда всіляко підтримувала. Путін прийде, лад наведе. І ось обиватель відчув на собі, що таке чекістський порядок. Коли ціни вже московські, а зарплатні ще українські. Коли власність почали забирати, а пляжі обносити колючим дротом. Коли раптом вольниця закінчилася. Коли раптово – санкції. Коли з туристами стало зовсім погано.
Читайте також: ЗСУ повинні взяти Крим в оточення і вибивати РФ далекобійними ракетами, – військовий
А якщо Україна перемогла, значить вона вже сильніша. Значить незабаром шенген та європейські інвестиції. Значить, не треба буде виплачувати багатомільярдні репарації — ми ж не агресорами були, а його жертвою. Не буде жодної партизанської війни. Обивателі такими дурницями не займаються.
p.s.
Додам, що російська пропаганда сама загнала себе у пастку сакральності. Оооо! Крим – це наша святиня! Артек, Володимир, Ластівчине гніздо, Масандра. Путін Таврійський! Непотоплюваний авіаносець! І що тепер?
А Крим – це просто шматок землі. Дуже красивої, звісно. Але тепер доведеться його повернути. І найдивовижніше, що після цього нічого не станеться.
Каміння з неба не посипляться на обивателя. У росіян залишаться прекрасна Карелія і приголомшливий Байкал, неземна Камчатка та незрівнянний Алтай. І російський обиватель плескатиме очима — а що, так можна було? Невже можна було повернути все чуже і війна тоді закінчиться? Тож за що ж ми, дурні, воювали тоді?
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки