MENU

Українцям масово підсовують фальсифікат масла: як розпізнати

2317 0

Українцям масово підсовують фальсифікат масла: як розпізнати

В Україні на час воєнного стану скасували планові перевірки якості продуктів харчування. У результаті кількість фальсифікованої продукції лише збільшилась. Дійшло до того, що недобросовісні виробники почали використовувати відомі торгові марки та назви для того, щоб успішніше продавати фальсифікат під чужим брендом.

Найпопулярнішим для фальсифікації продуктів залишається вершкове масло. Раніше його фальсифікацію можна було встановити за допомогою лабораторного дослідження, тепер же покупцям фактично залишилися віч-на-віч з фальсифікаторами і змушені самостійно оцінювати якість, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.

"На перевірки навіть не заклали гроші": чому фальсифікату стає менше

У Держспоживслужбі з початком повномасштабної війни не проводять планових перевірок якості продуктів харчування. Раніше вони регулярно приходили до їдальні, супермаркетів, магазинів і брали на дослідження зразки масла. Після цього публікували звіти. Регулярно у левової частки зразків знаходили ознаки фальшування.

Нині навіть гроші на лабораторні дослідження Кабмін не виділив, розповідають у відомстві. Проте експертиза коштувала близько 900 грн. (це витрати на лабораторні дослідження). Тепер же, щоб співробітники Держспоживслужби прийшли до супермаркету та взяли зразок масла необхідно:

  • щоб незадоволений покупець написав заяву до Держспоживслужби (описав проблему, залишив особисті дані, підписав та направив звернення до відомства);
  • чиновники служби повинні розглянути заявку та запросити дозвіл на позапланову перевірку.

Як переконатися, що масло не фальсифіковано

Ціна. Щоб зробити кг масла, потрібно 17 літрів молока жирністю 5% (або 29 літрів із жирністю 3%). Закупівельна вартість молока становить 12,18 грн/кг (в одному кг 0,97 літра). Тобто для виробництва одного кг масла потрібно купити молока щонайменше на 207 грн. До цього слід додати витрати на саме виробництво, націнку виробника, націнку продавця. В результаті виявиться, що упаковка масла вагою 180 грам не може коштувати менше 50-60 грн. При цьому в інтернеті упаковку в 200 грам пропонують за 38 грн (при тому, що тільки молоко при виробництві такого пакування масла має коштувати близько 41 грн).

За стандартами в маслі не повинно бути рослинних жирів. Якщо рослинні жири поєднуються з молочними це вже маргарин. Але виробники під виглядом масла продають те, що насправді за технологією виробництва більше нагадує маргарин. У маргаринах жири мають стабілізувати, які співвідношення суворо нормовано.

У фальсифікованому маслі використовують невстановлену нормами кількість рослинних жирів, барвників, підсилювачів смаку.

Консистенція, колір, запах. Масло повинно мати особливий молочний запах, рівномірний колір. При цьому молочний жир твердий (на відміну від рослинного), тому справжнє охолоджене масло можна нарізати ножем. Якщо ж це фальсифікат, найімовірніше, продукт не буде жорстким.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини