На фронті загинув український біолог Біжан Шаропов – пішов добровольцем на початку вторгнення
Захищаючи Україну від російських загарбників, загинув науковий працівник Інституту фізіології імені Богомольця біолог Біжан Шаропов. Він пішов добровольцем на початку вторгнення.
Біжана Шаропова вважали зниклим безвісти з квітня 2022 року. У лютому 2023 року стало відомо, що він загинув. Трагічну звістку повідомив Інститут фізіології Богомольця.
«Сьогодні стало відомо, що Біжан загинув. Сміливий, життєрадісний, молодий… Голова Ради молодих вчених, науковий співробітник, захисник, хлопець, син. Співчуття рідним і колегам. Це непоправна втрата для всього колективу і близьких. Спочивай з миром», – говориться в повідомленні колективу.
Біжан Шаропов був активним учасником Революції Гідності, а на початку війни Росії проти Україну у 2014−2015 роках вперше захищав Україну зі зброєю в руках у складі батальйону Айдар.
Після повернення з фронту він захистив кандидатську дисертацію і почав працювати в Інституті Богомольця. Також Біжан Шаропов очолював Раду молодих вчених інституту, читав наукові лекції, часто його захоплюючі розповіді про науку можна було почуту в ефірах українських радіостанцій.
Після початку повномасштабного вторгнення Біжан Шаропов знову взяв до рук зброю. Під час повномасштабного вторгнення Шаропов звільняв Київську область. Він зник у квітні під Ізюмом в районі селища Борова. Його загибель підтвердили результати ДНК-експертизи.
Друзі та колеги Біжана Шаропова вшановують пам’ять і згадують його у соціальних мережах.
«Ще не час тужити за тобою, як і за іншими загиблими… Але сьогодні повідомили про ДНК-експертизу. 100%. Без шансу на диво. Не час… Але ж ти скотиняка… А я тобі казав — дописуй книгу. А ти чим тільки не займався і казав — не час, не час… Не час», — згадує у Мережі друг Біжана Шаропова Дмитро Лавренчук.
«Вночі прийшла сумна звістка: Біжана більше нема з нами. Його не було ще з квітня, а в жовтні надії майже не лишилося, проте ми сподівалися до кінця. Біжан Шаропов не був членом нашої організації, але напевне, у кожного з нас є пов’язані з ним історії особистого спілкування. Він багато разів брав участь у Дні науки та інших науково-популярних заходах. Біжан мав своє бачення наукових реформ. Він боронив Україну ще 2014, а після російського вторгнення в лютому 2022 знову взяв зброю в руки. Нестримний, незгодний, серйозний і насмішкуватий, дещо наївний і водночас прагматичний — без його запалу світ буде вже не таким. Війна з'їла його серед сотень інших, не буде спокою, поки не відплатимо за всіх», — написали про Біжана Шаропова співробітники громадської організації Наукова унія.
«Ти хотів, щоб вже скорше росія вторглася звідусіль, і війна перейшла в активну фазу і дійшла до нашої перемоги. Ми жартували, що можна самим напасти, аби не тягнути. Я вже тоді не сумнівалася, що буде Великий Напад, готувалася, мене нудило від страху і непевності, і я вирішила, що нікуди не тікатиму. Ти, Біжане, вже хотів воювати і мочити тих, кого не можна називати. Ми говорили про стосунки у форматі „старша сестра і бешкетний молодший брат-красунчик“», — згадує Біжана радіоведуча Дар’я Озерна.
«Загинув науковець. Не знала його близько. Брала коменти, читала дописи. Сміялись над одними й сперечалась під іншими. Дякувала, що пішов захищати цю землю. Він зник у квітні, під Ізюмом. Надії було мало, але надія вона ж завжди є. Поки не помирає з результатами тестів ДНК. Кожного разу думаю, що мушу щось написати. Але що? Що ми їх ненавидимо? О, так. Люто. Але наші можливості ненавидіти обмежені людською природою. Що ми помстимося? Що переможемо? Що нам доведеться жити з втратами? Що не всі переживуть це? Я не знаю, що написати», — написала Наталія Бушковська.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки