MENU

Прогноз МВФ щодо Росії надто райдужний – Reuters

1261 0

Міжнародний валютний фонд нещодавно заявив, що Росія уникне рецесії у 2023 році та зросте на 0,3% після скорочення на 2,2% у 2022 році. Це рівносильно квазістагнації, але все ж таки виглядає надто позитивно, пише Reuters, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Хоча перспективи світової економіки виглядають не так жахливо, як кілька місяців тому, перегляд прогнозу щодо Росії є значним. У жовтні МВФ прогнозував, що ВВП країни скоротиться на 2,3% цього року.

МВФ не деталізував припущення, що лежать в основі його оптимістичного прогнозу щодо Росії. Російські економісти, опитані цього місяця центральним банком країни, як і раніше, очікують, що ВВП цього року впаде на 1,5%. А міністерство економіки, як і раніше, прогнозує скорочення виробництва на 0,8%.

Читайте також: Росія скоротить видобуток нафти через ембарго ЄС та цінову стелю 

Оптимізм МВФ може пояснюватися тим, що там вважають, що санкції ЄС і G7 не вплинуть на експорт російської нафти. Це питання викликає бурхливі суперечки серед економістів, оскільки ціни на нафту залишаються нижчими від граничного рівня, встановленого "Великою сімкою".

Багато залежатиме від динаміки цін на нафту цього року. У 2021 році експорт нафти та газу становив близько 15% ВВП Росії, а пов'язані з ним податки фінансують понад 40% державного бюджету. Російська нафта марки Urals торгується ціною близько 56 доларів за барель. Дисконт до еталонної нафти Brent становить 33%, тоді як до війни він становив 7%. Це ознака того, що санкції мали певний вплив. Це ставить під сумнів оптимізм МВФ.

Читайте також: У Росії буде бунт. ГУР розповіло, як зміниться режим країни-агресора

У жовтні центральний банк Росії передбачив, що цього року внутрішня економіка скоротиться на 1,5-4%. При цьому передбачалося, що ціна на нафту марки Urals становитиме 70 доларів за барель - саме таку цифру уряд використав під час планування бюджету. Через чотири місяці світова економіка має райдужніші перспективи, і Росія може виявитися більш стійкою, ніж очікувалося. Але лише серйозне ралі цін на нафту, малоймовірне в контексті "слабкого зростання" світової економіки - за висловом МВФ - може виправдати погляд на Росію крізь рожеві окуляри.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини