У Новій Зеландії виявлено останки найбільшого пінгвіна
Дослідники з музею Брюса в Гринвічі виявили в Новій Зеландії скам'янілі останки пінгвіна, найбільшого з тих, що будь-коли жили на планеті. Вік тварини вагою 154 кг становить понад 50 млн років.
Відповідне наукове дослідження опубліковано у Journal of Paleontology, інформує UAINFO.org.
Майже повному скелету нового виду вчені дали ім'я Kumimanu fordycei (суміш слів корінного народу Нової Зеландії маорі, що означають “монстр” та “птах”). Останки були виявлені разом зі скам'янілістю інших пінгвінів на території пляжу Нової Зеландії.
Читайте також: Вчений випадково виявив найдавніший мозок риби. ФОТО
Автори знахідки стверджують, що у виявленого виду відносно примітивні кістки лап. Вид уже не міг літати, проте був більше схожий на птахів, ніж сучасні пінгвіни.
Вчені також вважають, що такі величезні розміри Kumimanu fordycei були відмінною рисою у ранніх пінгвінів. Великі розміри птахів, на думку вчених, сприяли більш ефективному пересуванню під водою і підтримці температури тіла.
Читайте також: Тризуби трилобітів назвали найдавнішим знаряддям битви за самок
Дослідники припускають, що унікальні умови довкілля давньої Нової Зеландії відіграли ключову роль у появі гігантських пінгвінів. Нова Зеландія, за словами вчених, була і є чудовим місцем, оскільки там є кормові угіддя для морських птахів, а також до появи людей на острові не було наземних ссавців, крім кажанів. Це зробило Нову Зеландію безпечнішим місцем для гніздування.
Причини зникнення гігантських пінгвінів ще належить з'ясувати вченим. Передбачається, що величезні птахи були витіснені морськими ссавцями аналогічного розміру.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки