Як доглядати за літніми домашніми тваринами: п'ять порад
Догляд за старіючими кішками та собаками потребує сил та часу. З одного боку, вони менш активні, воліють спати, а не бігати по дому. З іншого боку, у них з'являється все більше проблем зі здоров'ям.
Lifehacker розповідає, на що слід звернути увагу, інформує UAINFO.org.
Переконайтеся, що вихованець
все ще може пересуватися і доглядати за собою
Втрата рухливості – одна з ранніх ознак старіння тварин. Це може вплинути на їхню здатність бігати, стрибати, грати та доглядати за собою. Важливо стежити за цим, щоб зробити життя вихованця максимально комфортним та щасливим.
Для котів і маленьких собак можна встановити пандус або ряд сходинок, щоб вони могли легко забиратися на ліжко або диван. Для більших собак – покласти на підлогу килимки для йоги, щоб вони не послизнулися і не впали.
Іноді літні домашні тварини не можуть більше доглядати себе. У цьому випадку вам потрібно буде частіше купати їх. Ветеринар допоможе визначити відповідний графік та процедури.
Читайте також: Вчені назвали породи собак, які раніше за інших захворюють на рак
Пристосуйтеся до втрати зору та слуху у вихованця
На жаль, деяка втрата зору і слуху є нормальним явищем для домашніх тварин. Якщо у вашого вихованця погіршується зір (або він зовсім осліп), він все одно може пересуватися, поки добре знайомий зі своїм оточенням. Тому вам не слід переставляти меблі.
Щодо втрати слуху, не потрібно підкрадатися до вихованця, щоб не налякати його. Не можна відпускати глухого собаку гуляти без повідця, особливо на жвавих вулицях. Вона не почує звук автомобіля, що наближається, і може потрапити під колеса.
Слідкуйте за вагою тварини
Чим старший вихованець, тим важливіше стежити за його вагою. Якщо він стрімко худне або, навпаки, гладшає, це привід для звернення до ветеринара.
Літньому вихованцю часто буває важко схуднути, тому важливо підтримувати правильну вагу протягом усього його життя. В основному це зводиться до регулярних оглядів у ветеринара, відповідної дієти та фізичної активності.
Читайте також: Якщо котик засумував: чи може у домашніх улюбленців з'явитися депресія
Слідкуйте за ознаками когнітивної дисфункції
У домашніх тварин, як і в людей, з віком когнітивні функції мозку погіршуються. Ознаками можуть бути дезорієнтація у просторі, порушення циклу сон-неспання, підвищена тривожність, зміна у навчанні, активності, взаємодії з власником.
Існує безліч способів підтримувати активність мозку тварин протягом усього життя. Це можуть бути ігри, навчання командам або розвиваючі пазли для вихованців.
Приготуйтеся до змін у поведінці
Через біль у суглобах, погіршення зору, втрати слуху та порушення когнітивних функцій пересування по квартирі та на вулиці може стати лякаючим для вихованця. Внаслідок цього характер тварини може зіпсуватися. Необхідно залишатися терплячим та ніжним.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки