MENU

"Їдять" струм навіть вимкненими: які побутові прилади потрібно на ніч відключати від розетки

2786 0

"Їдять" струм навіть вимкненими: які побутові прилади потрібно на ніч відключати від розетки

Українцям під час відключень світла радять виймати усі електроприлади із розетки. Йдеться навіть про вимкнені пристрої, які знаходяться в "режимі очікування". Їх рекомендують відключати щоночі.

Як пише Sante Plusmag, "з'їдати" досить велику кількість електрики в режимі очікування можуть, насамперед мікрохвильові печі. Тому потрібно повністю відключати від розетки перед сном. Те саме стосується електрочайників, блендерів та тостерів та іншої дрібної кухонної техніки, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.

А ось ноутбуки, смартфони та подібні гаджети не рекомендують залишати вночі на зарядці вже з іншої причини. Річ у тому, що такий спосіб використання негативно впливає на роботу акумулятора.

Водночас відключення пральних та посудомийних машин відразу після роботи може бути контрпродуктивним. Вони використовують час очікування виявлення витоку води. Тому їх потрібно відключати лише у разі тривалої відсутності будинку та після відключення електроенергії.

Як пояснювали енергетики, не вимикаючи телевізор, холодильник, мікрохвильову піч, пральну машину тощо. з розетки, українці можуть погіршити і без того критичну ситуацію в енергетиці. Пояснення просте: коли з'являється електрика, а всі електроприлади в будинку включені, одночасно відбувається різкий стрибок потужності.

Це може не тільки вивести з ладу побутові прилади, а й спричинити серйозний наслідок – аварію на електромережах. Звісно, у цьому випадку світло знову вимкнеться, але вже не планово, а аварійно.

При цьому глава Асоціації енергоаудиторів Вадим Литвин вважає, що такий підхід має сенс саме з потужними приладами. "Коли вимикають світло, а у вас включені потужні прилади, наприклад бойлери, пральні машини, обігрівачі, то в момент включення йде великий струм. Це може призвести, по-перше, до того, що в трансформаторній підстанції щось може згоріти. Тому бажано це робити (вимикати пристрої. – Ред.)", – розповів він OBOZREVATEL.

Вимикати прилади можна або вручну, або за допомогою спеціальних реле, що включаються в заданий інтервал часу. "Умовно кажучи, коли увімкнули світло, він ще хвилин 5 почекав, щоби все стабілізувалося, щоб напруга не скакала, а потім уже підключає ваші прилади", – додав Литвин.

Водночас, фахівець наголошує: сучасні телевізори, ноутбуки, ігрові приставки тощо. "їдять" дуже мало електроенергії в режимі очікування. "Вони всі йдуть як для європейського ринку, а в Європі більше 10 років тому було прийнято спеціальний закон про те, що споживання в режимі очікування має бути, наприклад, не більше 2-5 Вт. Це менше, ніж світлодіодна лампочка. Найбільші споживачі по квартирах – бойлери, електроопалення, плити, мікрохвильові печі", – пояснив Литвин.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини