MENU

У зовнішньому ядрі Землі може йти "снігопад" з кремнію

494 0

У зовнішньому ядрі Землі може йти "снігопад" з кремніюУ ядрі Землі може йти "сніг".ФОТО: NASA

Вчені заявили про те, що в зовнішньому ядрі Землі може йти багатий на кремній "сніг". Такі "сніжинки", які йдуть знизу нагору, можуть пояснити аномалії, що зустрічаються під час спостережень за сейсмічними хвилями, повідомляє Science Alert, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Уявлення про внутрішню будову Землі вчені отримують, спостерігаючи за «луною» землетрусів. Сейсмічні хвилі мають невідповідності, які дослідники не завжди можуть пояснити.

Одне з джерел таких невідповідностей знаходиться в кишенях матеріалу з низькою щільністю на глибині близько 3000 кілометрів між зовнішнім ядром і мантією. Пояснити деякі з цих аномалій може багатий кремнієм "сніг". Кремній робить частинки легшими, ніж рідке залізо, що оточує їх, тому матеріал може витікати в мантію і осідати у вигляді «кучугур», які викликають непередбачувані спотворення звукових хвиль.

Читайте також: На бункер? До Землі летить кілометровий астероїд: названо "день Х"

Щоб перевірити свої припущення, вчені створили модель зовнішнього ядра Землі у лабораторії. Сплав залізо-кремній був завантажений в газоподібний водень-аргон, а потім піддався ультракомпресії в комірці з алмазним ковадлом.

Ці пристрої часто використовуються геологами для досягнення рівнів стиснення, порівнянних з рівнями всередині планет, подібних до нашої. Зразки стискуються механічним зусиллям між двома алмазами (звідси й назва) і досліджуються наявність змін.

У цьому випадку зразки нагрівали за допомогою лазерів та контролювали за допомогою рентгенівських променів. Дослідники вирішили проблему попередніх досліджень, коли високі температури призводили до дифузії водню, що міститься в залізному сплаві, в алмаз.

Читайте також: Радіоактивний метеорит міг принести життя на Землю із космосу – дослідження вчених

За таких же умов тиску і температури, що і в зовнішньому ядрі Землі, багаті кремнієм кристаліти «снігу» можуть утворюватися і підніматися крізь щільніше рідке залізо, щоб накопичуватися на межі мантії та зовнішнього ядра. Ймовірно, це і викликає деякі з аномалій, помічені вченими.

На перший погляд, може здатися, що такі зміни ніяк не впливають на людей, які знаходяться на поверхні Землі. Але рухи зовнішнього ядра впливають на магнітне поле, яке захищає нас від впливу ультрафіолетового випромінювання.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook,TelegramTwitter,YouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини