MENU

Як правильно працювати з тепловізором?

1000 0

Тепловізор – це унікальне оптичне обладнання, яке стане незамінним помічником для солдатів, натуралістів, волонтерів, пожежників та групи інших людей, кому важливо дистанційно виявляти живі об'єкти чи зміну температури.

Пристрій позитивно зарекомендував себе в десятках різних сфер, в цей час вони представлені в широкому асортименті: https://hikvision.co.ua/teplovizori/, тому кожен зможе вибрати відповідне рішення індивідуально для себе. Але розглянемо докладніше, як правильно працювати з тепловізором, щоб досягти максимальної ефективності.

Актуальність використання тепловізорів

З їх допомогою можна визначити відстань до статичних і об'єктів, що рухаються, швидко розраховувати відстань до них від оператора і виведення на екран числового показника, підсвічування певних ділянок об'єкта, де найвища температура.

Разом з цим, буде можливість виконувати й низку інших завдань. Буде можливість виявити місця з максимальною кількістю теплових втрат, наприклад, у приміщенні та на вулиці, а також вимірювати температуру тварини та людини. Цього вдається досягти за рахунок того, що обладнання зчитує інфрачервону хвилю.

Коли проводиться аналіз теплової сигнатури та різниці температури між фоном та метою, завдяки чому вдається досягти великої кількості інформації про об'єкт, чому сприяє перетворення інформації на цифрову картинку. Але це буде можливо тільки в тому випадку, якщо правильно використовувати обладнання.

Не забувайте про підзарядку

Щоб пристрій працював стабільно та ефективно, важливо не забувати про зарядку тепловізора. Зазвичай кабель для заряджання поставляється в комплекті. Необхідно один кінець підключити безпосередньо до роз'єму, а другий за допомогою блока живлення в розетку. Заряджання здійснюється протягом декількох засув, залежно від ємності батареї. Утримують заряд за постійної роботи до 8 годин. Деякі моделі мають індикатор на дисплеї, де показано час заряду. При необхідності можна підключитися до Power Bank.

Базові рекомендації щодо роботи з тепловізором

Спочатку необхідно включити прилад та вибрати відповідний режим роботи обладнання – фото, спостереження чи фіксація у відео. Потрібно визначитися із масштабністю зображення – кадр у кадрі або стандартний режим роботи. Щоб підвищити рівень комфорту, потрібно вибрати зручний для очей та умов роботи колірний режим – це можуть бути насичені гарячі відтінки або різнокольорове свічення.

Відстежувати те, що відбувається, можна за допомогою подвійних окулярів або через монокуляр. Активація пристрою зазвичай здійснюється за допомогою однієї кнопки. Саме швидко включення дає можливість не втрачати цінних хвилин на полюванні або при рятувальних операціях. Є функція максимального світломаскування, щоб не видати своє місцезнаходження.

Ідеально, якщо буде вибрано модель з високим індексом захисту від вологи та пилу. Зазвичай це вказується у технічних характеристиках моделі. Якщо говорити про певні конфігурації, то з моделлю IP67 пристрій зможе у воді пролежати до півгодини, і він не втратить працездатності. Підходить для роботи під снігом та дощем.

Щоб правильно виміряти температуру, потрібно пристрій навести на поле вимірювання труби, людини, теплової батареї тощо. На дисплеї пристрою з'явиться показник температури, отриманий в результаті цифрової трансформації сигналу або конкретної зони, підсвічена жовтим, червоним і помаранчевим кольором. Певне забарвлення демонструватиме певний показник температури. Червоний є найбільш насиченим та теплим.

І все це лише мінімальні нюанси, як користуватись тепловізором для досягнення максимально ефективності. У комплекті постачається відповідна інструкція.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини